poniedziałek, 5 lutego 2018

LEGO animacje, czyli ferie w dąbrowskiej bibliotece

MPB w Dąbrowie Górniczej
Jeśli ferie, to tylko z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej! Książnica po raz kolejny udowadnia, że oferta zajęć dla dzieci i młodzieży wcale nie musi być przewidywalna… Tegoroczna zima upływa młodym mieszkańcom miasta pod hasłem TECHNOZIMA, czyli ferie z techniką. W ofercie znalazły się m.in. warsztaty filmowe z LEGO, Bal Robotów – karnawałowa impreza w futurystycznym rytmie oraz całe mnóstwo zajęć z pogranicza plastyki i techniki, dzięki którym żadne dziecko nie będzie się nudzić!


Ciekawą alternatywą dla konstruowania budowli z klocków LEGO są wspomniane warsztaty filmowe, podczas których zarówno miłośnicy popularnych klocków oraz techniki mogą znaleźć coś dla siebie. Zajęcia bazują na serii edukacyjnej LEGO Story, a każde z 4 spotkań (29 i 31 stycznia; 5 i 7 lutego) jest okazją do kreatywnego spędzania czasu w gronie rówieśników. 

- Dzieci (w wieku 7-12 lat) pracują w grupach, po wylosowaniu gatunku filmowego (np. love story, kryminał, horror) i miejsca akcji przystępują do tworzenia obrazkowej wersji scenariusza, tzw. storyboardu, następnie właściwego scenariusza, zastanawiają się przy tym nad doborem bohaterów, scenografii, poznają też tajniki kadrowania, tworzą zdjęcia w aplikacji stop-motion, a na końcu wzbogacają swoją historię o dźwięk i teksty dubbingowe – opowiada Olga Kukuła – jedna z prowadzących warsztaty. 

MPB w Dąbrowie Górniczej

- Warsztaty filmowe z LEGO to przede wszystkim świetna zabawa połączona z nauką! Uczestnicy korzystają z dobrze im znanych narzędzi, tj. aparat, tablet, smartphone, tworząc finalnie animację poklatkową – dodaje Anna Stępień – współprowadząca zajęcia. 

MPB w Dąbrowie Górniczej

Warsztaty cieszą się dużą popularnością i z pewnością będą kontynuowane w przyszłości w nowopowstającym Centrum Edukacji i Rozwoju, mieszczącym się w dąbrowskiej MBP. Obecny cykl zajęć potrwa do 7 lutego, kiedy to dzieci zobaczą po raz pierwszy efekty swojej pracy. Trzymamy kciuki za dzieciaki i życzymy wysokiej oglądalności!

/Źródło: MPB w Dąbrowie Górniczej/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz