piątek, 30 marca 2018

Noc Andersena w Dąbrowskiej Bibliotece

Już po raz szesnasty 23 marca 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbyła się „Noc z Andersenem”, czyli całonocna impreza dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena. Tegorocznej imprezie w dąbrowskiej książnicy przyświecało hasło „Wszystkie zwierzaki Pana Andersena”. Stało się ono także pretekstem do zbiórki na rzecz Fundacji S.O.S. dla Zwierząt.

Młodzi czytelnicy uczestniczyli m.in. w warsztatach tworzenia przestrzennych zwierzaków, zajęciach dogoterapii, a także pokazie Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Ząbkowicach. Nie lada atrakcją dla najmłodszych był spektakl warszawskiego Teatru Bajlandia pt. „Awanturka z leśnego podwórka”, a także bez wątpienia samo nocowanie pomiędzy bibliotecznymi regałami.

Wydarzenie jest nagrodą dla najbardziej aktywnych młodych czytelników. Biletem wstępu na całonocną imprezę jest niezmiennie własnoręcznie przygotowana kartka urodzinowa dla Pana Andersena, na których w tym roku widniał nie tylko solenizant, ale i jego pupile.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Z okazji urodzin pana Andersena zespół Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej przygotował specjalną piosenkę, której można posłuchać w dąbrowskiej relacji wideo z tej imprezy.

Zachęcam do obejrzenie fotorelacji z obchodów urodzin J. Ch. Andersena w dąbrowskiej Bibliotece a także do zapoznania się z dokumentacją filmową z tego wydarzenia. Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz