czwartek, 21 grudnia 2017

Mariusz Sander "Jak ułożyć swoje życie finansowe"

Tytuł: Jak ułożyć swoje życie finansowe 
Autor: Mariusz Sander 
Wydawnictwo: Psychoskok 


Większość ludzi marzy o wystawnej willi z basenem, dobrze prosperującej firmie czy corocznych wakacjach na Malediwach. Przez niemal całe życie dążymy do spełnienia tych marzeń, do bycia bogatym, nie rozumiejąc tak naprawdę, czym ta wolność finansowa powinna być. Kondycja edukacji w dziedzinie finansów, w tym finansów osobistych, jest na poziomie tragicznym, dlatego wciąż powielamy te same błędy: pracę na etacie kojarzymy z bezpieczeństwem i drogą do dobrobytu, zaś najpopularniejszym modelem życia, jest … życie na kredyt. Ku uciesze banków i instytucji parabankowych bez ograniczeń korzystamy z chwilówek (bo przecież „musimy to mieć”) czy kredytów, cudzymi pieniędzmi finansując chwilowe zachcianki czy dążenie do powiększenia stanu posiadania i do pokazania się otoczeniu. W rezultacie sami wpędzamy się w pułapkę, bowiem takie zobowiązanie pociąga za sobą konieczność jego uregulowania, a zatem perspektywę pracy wyłącznie po to, by bank nie odebrał nam cennej zdobyczy. 

Jak wyrwać się z tego zaklętego kręgu pożyczania i konsumowania, co więcej – jak postępować, by sobie na spełnienie marzeń pozwolić, jak inwestować, a wreszcie … jak spełnić swój sen o bogactwie, zajmująco pisze Mariusz Sander w książce, pt. „Jak ułożyć swoje życie finansowe”. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Psychoskok swego rodzaju poradnik, powinien trafić do każdej osoby, która takie sny o bogactwie miewa, która ma już stanowczo dosyć zaciągania kolejnych pożyczek lub po prostu … która nie posiada już zdolności kredytowej. 

Dzięki książce, która jest połączeniem teorii oraz opowieści na których możemy się uczyć, z których możemy czerpać inspirację (w tym historii samego autora), a także narzędzi, które warto (a nawet trzeba) użyć w drodze do zdobywania wolności finansowej, przyswajamy wiedzę sprowadzającą się do tego, jak zarabiać więcej i wydawać mniej. Autor zwraca nam uwagę, jak bardzo nierozsądne jest wydawanie niezarobionych pieniędzy, pokazując podejście, które sprawia, że bogaci stają się coraz zamożniejsi, zaś biedni – wciąż biednieją. Sander przytacza również definicję pieniądza podkreślając, że ludzie często używają jego siły przeciwko sobie. Pisze ponadto o etapach w życiu, które wyznaczają dla wielu osób rodzaj wydatków, a także o finansowej dyscyplinie oraz o dodatkowych dochodach i inwestowaniu, a także o dochodzie pasywnym. 

To, w połączeniu z case study oraz materiałami służącymi konstruowaniu domowego budżetu sprawia, że lektura książki, a przede wszystkim praktyczne dostosowanie się do rad w niej zawartych, ma szansę zmienić nasze życie na lepsze. Trzeba jednak być gotowym na to, by odraczać sobie codzienne przyjemności i … być wytrwałym w dążeniu do bogactwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz