niedziela, 15 listopada 2020

Paulina Mechło, Katarzyna Selwant "Trening wygrywania"

Tytuł: Trening wygrywania 
Autor: Paulina Mechło, Katarzyna Selwant 
Wydawnictwo: Onepress 


Mówi się, że życie to gra, inni znów porównują je do nieustannej walki. I w jednym i w drugim powiedzeniu jest sporo prawdy, ale najważniejsze jest to, jak my w tej rywalizacji się zachowujemy. I czy w ogóle podejmujemy walkę o siebie i o lepszą przyszłość. Wygrana wcale nie musi oznaczać pierwszego miejsca na podium, a dla każdego będzie oznaczała coś innego. Dla jednych będzie to zdobycie wymarzonej pracy, dla innych możliwość pozostania w domu po urodzeniu dziecka, niektóre osoby będą utożsamiały ją z możliwością zakupu wielkiego domu poza granicami kraju, dla innych nagrodą będzie małe mieszkanko w stolicy. Niezależnie od tego czym jest dla nas ta wygrana, musimy przygotować się do jej zdobycia. Najlepiej, wzorem sportowców, pracować nad tym regularnie i spojrzeć na to, jak na proces, który zmieni nasze podejście do wielu kwestii, poprawiając jednocześnie jakość naszego życia. 


Taki trening wygrywania możemy odbyć pod czujnym okiem niezawodnych trenerów, którzy nie tylko wskażą kierunek, ale będą też służyć radą, pomocą i nieustannie dopingować. Będący połączeniem treningu intelektu i treningu mentalnego zbiór ćwiczeń, pozwala na nasz wieloaspektowy rozwój, dzięki czemu będziemy mogli osiągnąć zdecydowanie więcej, wyjdziemy ze swojej strefy komfortu, nauczymy się planować i w rezultacie osiągniemy nasze cele. Poradnik „Trening wygrywania”, opublikowany nakładem Wydawnictwa Onepress, to praktyczny „narzędziownik”, który zamiast teorii, koncentruje się wyłącznie na praktyce. Po krótkim wstępie, będącym wyjaśnieniem źródła pochodzenia, a właściwie sposobu ułożenia treningu, przechodzimy do ćwiczeń, rozpisanych na 31 kolejnych dni. Wersja dla kobiet obejmuje jeszcze jeden, dodatkowy dzień. Właśnie ten wymiar praktyczny książki sprawia, że doskonale sprawdzi się ona w każdym przypadku, niezależnie od wykształcenia, statusu materialnego, wieku czy punktu, w którym zaczynamy. Solidnie przykładając się do ćwiczeń, oddając autorefleksji, stawiając sobie różne pytania i odpowiadając na nie, nie tylko dajemy sobie szansę na realizację danego celu, ale i polepszamy jakość swojego funkcjonowania. 

Oczywiście sama lektura książki nie wystarczy, trudno się zresztą jej poświęcić, w tym układzie książki. Każdy dzień przynosi nam bowiem nowe ćwiczenia, zmuszając do aktywności i poświęcenia nieco uwagi swojej osobie. Zwykle, w gonitwie dnia codziennego, nie zastanawiamy się bowiem jaki jest nasz stan ducha, a choć wiemy, co chcemy osiągnąć, to tak naprawdę owa wygrana jest mglista i mało konkretna. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom będzie się to stopniowo zmieniać. Trening zaczniemy od analizy stanu teraźniejszego, obecnej sytuacji, rozruszamy także nieco swój mózg wykonując ćwiczenia na czas, a jednocześnie poznamy ciemną stronę zwycięstwa. 

Kolejne dni przynoszą m,in. pracę nad pomysłami, pewnością siebie i samooceną, wiarą w sukces. Nauczymy się też wyznaczać cele, popracujemy nad wytrwałością, wewnętrzną motywacją, pozytywnym myśleniem, rozbudzaniem w sobie zapału i ognia. Popracujemy także nad własną energią i radzeniem sobie ze stresem, pamięcią, a także relaksem i odpoczynkiem. Każdego dnia trening rozpoczyna komentarz obu autorek, dający nam poczucie, jak ważne są to ćwiczenia i na co mają wpływ, a niekiedy tylko motywując do działania. 

W pracy z książką, w tym treningu wygrywania, ważna jest systematyczność oraz zachowanie ciągłości ćwiczeń. A także szczerość wobec siebie, bo tylko samopoznanie pozwoli nam wyznaczać cele, które będą naprawdę nasze, a nie otoczenia, bo tylko samopoznanie pozwoli na to, by wygrana dała nam satysfakcję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz