piątek, 19 marca 2021

Natasha Helvin "Rosyjska czarna magia"

Autor: Natasha Helvin
Wydawnictwo: Illuminatio


Horrory oglądane na ekranach kin czy w domowym zaciszu, czytane w wygodnym fotelu sprawiły, że zatraciło się nieco znaczenie i potęga czarnej magii. By straszyć, by rozbudzać strach i inne emocje, wszystkie te obrazy koncentrują się na krwi, szatanach, klątwie czy konsekwencjach używania czarnej magii. Nie ma zaś ani słowa o tym, jak potężna jest to nauka, jak wspaniała (choć niebezpieczna w niepowołanych rękach) jest to wiedza i w jak zamierzchłe czasy sięga swoimi korzeniami.

Słowiańska czarna magia wywodzi się od czarnych magów z Rusi Kijowskiej, choć ich zaklęcia były głownie destrukcyjne. Po chrzcie i wprowadzeniu chrześcijaństwa na tych ziemiach pojawiła się nowa tradycja, choć wciąż opierająca się na czarownictwie praktykowanym w starym świecie. Początkowo wiedzę tajemną spisywano na kartach ksiąg oprawianych w czarną obwolutę i stąd wywodzi się nazwa czarna magia. Te pradawne praktyki, leżą u podstaw współczesnej czarnej magii, a jeśli chcemy je poznać i … stosować, lub tylko zapoznać się z tym niezwykle frapującym tematem, warto sięgnąć po wyjątkową, wręcz unikalną pozycję na rynku wydawniczym, jaką jest książka pt. „Rosyjska czarna magia”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Illuminatio pozycja autorstwa Natashy Helvin, to prawdziwy bestseller stanowiący przybliżenie pogańskich tradycji, wyjaśnienie zasad czarnej magii, a także przybliżenie rytuałów i atrybutów niezbędnych do ich używania.

Książka nie jest ani poradnikiem, ani pozycją naukową, ale łącząc w sobie cechy obu tych gatunków dostarcza nam informacji na temat czarnej magii, nie pomijając również jej praktycznego wymiaru. Pozycja podzielona jest na dwie części, pierwszą stanowi obszerne wprowadzenie do tematu, druga natomiast stanowi omówienie rytuałów i zaklęć, wraz z dokładnymi instrukcjami. Jak zaznacza autorka „czarna magia sprzyja odważnym”, zatem książka ta powstała z myślą o tych czytelnikach, którzy mają otwarty umysł, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Podkreśla jednak, że w przypadku użycia przywołanych w książce zaklęć, robimy to na własne ryzyko, zaś lektura ma charakter edukacyjny i inspirujący. Tylko od nas zależy, w jaki sposób posłużymy się tą książką, ale musimy być ostrożni, bo … ta magia rzeczywiście działa.

W pierwszej części dowiemy się sporo o czarnej magii i jej początkach, poznamy dwa rodzaje magów, poznamy również definicję słowa „weretnicy” i … zafascynujemy nimi lub przerazimy, to bowiem najpotężniejsi i najbardziej niebezpieczni magowie. Autorka odkryje przed nami cechy demonicznej wiary, poznamy także demoniczny panteon, na czele którego stoi dziewięciu wielkich książąt: Szatan, Veligor, Versaul, Aspid, Enoch, Enarh, Śmierć, Indik i Mafawa. Ten panteon określany jest zwykle mianem „diabła”, a w książce pochylimy się nad każdym z nich i jego historią. Poznamy również trzy główne siły, występujące w naukach magów, czyli Boga, Szatana i Śmierć i przekonamy się, że niekiedy nawet magowie muszą ugiąć się przed tymi siłami.

Część druga, to praktyka magiczna, poznamy bowiem zasady i założenia magii, a także teksty zaklęć wraz z dokładnym opisem rytuałów i niezbędnych do ich przeprowadzenia przedmiotów. Rozpoczniemy pracę od przyswojenia sobie czterech podstawowych reguł, tworzących magiczną piramidę, dowiemy się również o prawach, którymi magia się rządzi, zaś wśród samych zaklęć poznamy m.in. zaklęcia kościelne, cmentarne czy też trzynaście zaklęć zła.

Lektura książki jest niezwykłą przygodą z tym, co nieznane, próbą spojrzenia na magię nie w kategoriach taniego czary-mary oferowanego przez wróżbitów z kanałów telewizyjnych czy rytualistów ogłaszających się na stronach magazynów poświęconych ezoterycy, ale solidnej wiedzy, zdobywanej przez pokolenia. Co, co zrobimy z pozyskaną wiedzą, będzie zależało tylko od nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz