sobota, 14 marca 2020

Bielizna to podstawa

źródło: mojafantazja.pl
Wybór odpowiedniej bielizny jest bardzo ważny zarówno dla naszego wyglądu, jak i samopoczucia. Dobrze dobrana bielizna dzienna podkreśla atuty i ukrywa mankamenty, przy tym jest wygodna i niewidoczna pod ubraniem. Odpowiednia bielizna nocna zapewnia zaś komfort podczas snu. Wybierając bieliznę, należy nie tylko dobrać odpowiednio jej rozmiar, ale również dopasować do naszej sylwetki. Jako że na rynku jest szeroki wybór pięknej bielizny (zarówno dziennej, jak i nocnej) w rozmaitych rozmiarach i fasonach, możemy zapomnieć o wyglądających jak z babcinej szafy modelach i pokusić się o piękne, eleganckie, seksowne fatałaszki. 

Czas na biustonosz 


Wybierając biustonosz w odpowiednim rozmiarze, musimy wziąć pod uwagę trzy wartości: obwód pod biustem, obwód biustu oraz fason odpowiedni dla naszych wymiarów i kształtu piersi. Aby dokonać pomiarów, stań prosto i oddychaj swobodnie. Trzymając miarkę krawiecką bezpośrednio pod biustem, zmierz obwód. Odczytaj pomiar, ewentualnie zaokrąglając go w górę lub w dół, zgodnie z zasadami matematyki (do najbliższej wielokrotności liczby pięć) - np. 70, 75, 80, itd.

Chcąc poznać rozmiar miseczki, musimy zmierzyć obwód biustu. Pomiaru dokonujemy w najszerszym miejscu biustu, trzymając miarkę krawiecką dość luźno, aby nie ściskać piersi. Marka powinna przebiegać na tej samej wysokości przez biust i przez plecy, warto zatem poprosić kogoś o pomoc. Następnie odczytaj pomiar i znajdź go w tabeli rozmiarów dostępnej na stronach internetowych sklepów z bielizną bądź na metce stanika. 

Fason biustonosza zależeć będzie od kształtu naszego biustu, wielkości piersi i tego, co chcemy podkreślić. Masz małe piersi? Podejrzewam, że twoją zmorą (jak i moją) były zawsze staniki ze spadającymi ramiączkami i zbyt dużymi odstępami pomiędzy miseczkami. W takiej sytuacji warto postawić na biustonosz typu plunge, czyli wyposażony w nisko kończące się fiszbiny. Pewniakiem jest biustonosz typu push-up, choć należy pamiętać, że musi on być idealnie dopasowany – nie może być ani za duży, ani za mały, żeby nie deformował biustu.

Z kolei duże piersi, choć są marzeniem większości kobiet, mogą sprawić też sporo problemów. Jeśli chodzi o dobór stanika, duże piersi potrzebują miseczek obejmujących je w całości – większy biust waży bowiem więcej i wymaga odpowiedniego podtrzymania. Przy dużych piersiach polecany jest przede wszystkim zakrywający całą pierś fason full cup (krój o pełnych miseczkach). Możesz pokusić się także o koronkowe przezroczystości bez usztywnień.

Dobry stanik pomaga uporać się też z problemem zbyt szeroko rozstawionych piersi, pomiędzy którymi istnieje duża przerwa. Wybieraj w takim wypadku staniki plunge, zbierające biust i utrzymujący piersi blisko siebie. Ponadto, ten rodzaj biustonosza zwykle występuje w wersji push-up, co naturalnie powiększa i ujędrnia piersi. 


Dobieramy majtki


Szerokie biodra i wystający brzuszek (to chyba nie tajemnica, że większość kobiet boryka się z tym problemem) ukryją majtki z wysokim stanem. W sytuacji, kiedy planujemy wyjście w obcisłych spodniach czy sukience, warto wymodelować tę część ciała, posługując się majtkami modelującymi – wówczas mogą one sięgać talii lub nawet wyżej, kończąc się pod samym biustem. Wówczas mamy gwarancję, że mało efektowne fałdki nie wypłyną w niechcianym miejscu. 

Podstawowym błędem robionym przez kobiety, jest kupowanie zbyt małej bielizny, również tej dolnej. W efekcie nie tylko majtki podrażniają okolice intymne, mogąc wywołać otarcia również w pachwinach, ale również takie majtki są widoczne pod ubraniem, a dodatkowo deformują sylwetkę. Wybierając rozmiar majtek, kierujmy się rozmiarem, który nosimy. Warto też, szczególnie kupując przez Internet, posłużyć się tabelami zamieszczonymi na stronach sklepów. Wcześniej należy zmierzyć obwód talii w najwęższym miejscu, miarę krawiecką trzymając stosunkowo luźno. W ten sam sposób zmierz w najszerszym miejscu obwód bioder, a następnie porównaj wyniki z tabelą. 

Bielizna nocna


Mimo iż naukowcy co jakiś czas opisują zalety spania nago, dowodząc, iż dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko lepszy sen, ale zadbamy też o skórę, to jednak większość z nas uważa spanie nago za niepraktyczne. Nie oznacza to jednak, że musimy zakładać na siebie mało atrakcyjne koszule do kostek, wykonane z pamiętającej czasy PRL-u flaneli. Obecnie bielizna nocna jest równie ważna, jak dzienna, gwarantuje bowiem dobry sen, a przy tym sprawia, że czujemy się kobieco i uwodzicielsko.

W zależności od pory roku, bielizna nocna może składać się z zestawów: długie spodnie i krótki rękaw lub długi rękaw oraz długa nogawka. To najbardziej popularne komplety, po które sięgamy szczególnie w domowym zaciszu, a także podczas pobytu w ośrodkach wczasowych czy sanatoriach. Przy czym odeszły już dawno do lamusa mało atrakcyjne zestawy czy nijakie kolory – nawet przy tego rodzaju bieliźnie znajdziemy piękne wersje kolorystyczne i kroje, które ładnie podkreślają linie naszego ciała. 

Klasyką gatunku są jednak koszulki nocne, wykonane z różnych materiałów, o różnorodnej
źródło: mojafantazja.pl
kolorystyce i stylach. W zależności od naszych preferencji czy potrzeb, każda z nas znajdzie coś dla siebie. Alternatywą dla wspomnianych kompletów z bawełny będą bawełniane koszulki nocne, które mogą zachwycać delikatnością, dziewczęcością czy nawet praktycznością (stylowe koszule w kratkę). Dla kobiet, które doskonale czują się w jedwabiu czy też satynie, które w ten właśnie sposób pragną podkreślić swoją kobiecość, rozwiązaniem są koszulki, mniej lub bardziej zabudowane, dłuższe lub krótsze, często z koronkowymi wstawkami. To doskonały strój nie tylko służący do spania, ale również uwodzicielski i kuszący – mało który mężczyzna potrafi oprzeć się koronce. 

Niezależnie jednak od tego, czy koszulka wykonana jest z jedwabiu, bawełny czy tiulu przy jej wyborze warto kierować się naszym samopoczuciem. Nie kupujmy również koszulek bardzo dopasowanych, bowiem w trakcie snu najważniejszy jest nasza wygoda.


1 komentarz: