środa, 26 października 2016

Kolorowy rok. 52 tygodnie planowania i malowania

Tytuł: Kolorowy rok. 52 tygodnie planowania i malowania
Wydawnictwo: ARKADY


Witając Nowy Rok zwykle życzymy sobie spokoju, szczęścia, radości, a także tego, by był lepszy od obecnego. Zwykle też, wraz z wybiciem północy, myślimy sobie życzenie, składamy deklaracje i wyznaczamy cele, jakie chcemy zrealizować. Często jednak te marzenia i postanowienia rozmywają się, porzucamy realizację pewnych działań, bądź też odkładamy ich rozpoczęcie do … kolejnego roku. Aby te wszystkie plany miały moc sprawczą, by nas motywowały do podejmowania wyzwań czy wzmożonego wysiłku, warto je zapisać i nieustannie nosić przy sobie, ewentualnie nieco modyfikując, mając na uwadze zmieniające się otoczenie.

Lepszemu planowaniu i rozwojowi umiejętności zarządzania sobą w czasie, ale też i relaksowi, służy wspaniały notes – kalendarz, opublikowany nakładem wydawnictwa ARKADY. Pozycja „Relaks i kreatywność. Kolorowy rok” łączy w sobie wiele funkcji, pozwala nie tylko zorganizować właściwie czas, uchronić się przed zapomnieniem o ważnych spotkaniach czy bliskich sercu datach, ale również zaspokaja tkwiące w nas pokłady estetyki. Jest także odpowiedzią na rodzące się w nas pragnienie ekspresji, uwolnienia umysłu, staje się prawdziwym treningiem kreatywności, ale również relaksuje i pozwala pozbyć się napięcia. Przepiękny kalendarz, z wielotematycznymi ilustracjami, tylko czeka na wypełnienie, na nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Będzie on doskonałym prezentem nie tylko dla osób realizujących się w twórczych zajęciach, ale dla wszystkich, którzy chcą wypędzić ze swojego życia wszechobecny stres. 


W notatniku znajdzie się miejsce na wpisanie danych personalnych tak, aby w sytuacji ewentualnego zagubienia, umożliwić jego zwrot właścicielowi, a także wolne strony, które możemy wypełnić naszymi notatkami. Zyskujemy również możliwość przypisania urodzin bliskich nam osób i znajomych do danego miesiąca, zaś „Plan roczny” ułatwi planowane kolejnych kroków wiodących nas prosto do celu. Dzięki twardej oprawie, stopień eksploatacji kalendarza jest niewidoczny, a on sam długie miesiące cieszył będzie nasze oczy.


Każda strona to siedem dni, które możemy wypełnić realizowanymi zadaniami, zaś ostatnia kolumna służy do sporządzenia ewentualnych notatek. Te kartki z kalendarza przeplatają wspaniałe ilustracje, które aż się proszą, aby zamienić je w barwne dzieła sztuki. Możemy – choć na kilka chwil – zamienić się w artystów, zbierając przy kolorowaniu siły na nadchodzący tydzień, bądź oczyszczając myśli po natłoku spraw zrealizowanych w minionych dniach. Do kolorowania możemy wykorzystać zarówno barwne długopisy, jak i kredki, bowiem tak naprawdę chodzi o to, by uwolnić w sobie niezmierzone pokłady kreatywności i szczęścia, jakie wywołuje tworzenie. To sprawia, że „Kolorowy rok” jest nie tylko kalendarzem praktycznym, ale również cieszącym nasze zmysły, zaś każde sięgniecie po niego, wiąże się z uczuciem prawdziwej przyjemności.

6 komentarzy:

 1. Mam ten notes. Bardzo przyjemnie mi sie z niego korzystało przez ten rok. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że mogłabym sobie pozwolić na takie kolorowanie... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę taki notatnik, fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest przepiękny. Nie mogłam się oprzeć i już pokolorowałam kilka stron:-)

   Usuń