piątek, 20 stycznia 2017

Tiffany Snow „Punkt zwrotny”

Tytuł: Punkt zwrotny
Autor: Tiffany Snow
Wydawnictwo:ARKADY


Ścieżki naszego życia pełne są kamieni milowych – decyzji lub wydarzeń, które znacząco wpłynęły na kolejne wybory, na nas samych bądź na ludzi z naszego otoczenia. Jednak czasami wystarczy zaledwie jedna decyzja, by zmienić przyszłość, by postawić nas w sytuacji, w której nigdy nie chcieliśmy się znaleźć bądź wciągnąć nas w wir wydarzeń o katastrofalnych skutkach. A wówczas każdy kolejny wybór wydaje się być gorszym, z każdym kolejnym coraz mocniej angażujemy się w toksyczne relacje bądź też w szkodliwe działania.

W którym momencie błąd popełniła Kathleen Turner, pracownik prestiżowej kancelarii adwokackiej Kirk i Trent? Czy wówczas, kiedy zdecydowała się na romans z szefem, przystojnym Blane`em? A może wówczas, kiedy stanowczo nie sprzeciwiła się zalotom jego przyrodniego brata Kade`a? A może wtedy, kiedy z gońca i pomocy biurowej awansowała na stanowisko detektywa? Pewne jest tylko to, że piękna Kathleen ma poważne kłopoty, nie dość bowiem, że rywalizuje o nią dwóch braci, to jeszcze na co najmniej jednego z nich ktoś poluje. Co więcej, to właśnie ona po raz kolejny znajduje się w samym centrum zamieszania… O tym, co czeka początkującego detektywa i z czym przyjdzie zmierzyć się Kathleen dowiemy się z kolejnego już tomu opowieści o dzielnej, choć mającej wyjątkowe skłonności to pakowania się w tarapaty kobiecie. 

Opublikowana nakładem wydawnictwa ARKADY książka „Punkt zwrotny”, autorstwa Tiffany Snow, to porywająca powieść akcji, pełna zaskakujących wydarzeń, intrygujących bohaterów i lawinowo toczących się wydarzeń. Trzecią cześć cyklu śmiało można określić mianem najlepszej, autorka funduje nam bowiem swoisty rollercoaster uczuć i emocji. Po książkę sięgnąć powinni czytelnicy, którzy mieli już przyjemność poznać główną bohaterkę, dopiero w tym tomie bowiem autorka w pełni pokazuje jej charakter. Również te osoby, które przygodę z panną Turner dopiero zaczynają nie będą zawiedzione czy zagubione – autorka wprowadza czytelników w minione wydarzenia, koncentrując się na istotnych faktach, dzięki czemu bez przeszkód śledzić oni mogą dalsze losy bohaterki.

Sytuacja Kathleen daleka jest od ideału – mozolnie starają się z Blane`em odbudować związek po tym, jak pragnąc chronić ją przed oprawcami, zdecydował się na rozstanie. Kathleen jest jednak świadoma, że przeszkodą w trwałości ich relacji może być pragnienie kontrolowania wszystkiego i wszystkich, tak silne u mężczyzny, a także próba ochrony dziewczyny przed całym złem tego świata, co skutkuje ograniczaniem jej wolności i kolejnymi kłótniami. Nie pomaga też fakt, iż odkąd została detektywem jej bezpośrednim przełożonym jest Kade i to on wprowadza ją w tajniki zawodu. A sytuacja z dnia na dzień robi się coraz bardziej niebezpieczna – okazuje się, że ktoś na niego poluje i nie spocznie, dopóki nie zostanie on wyeliminowany z gry. 

Czy to polowanie ma coś wspólnego z aferą, którą wykrył Kade i Blane, a która dotyczyć ma ludzi zajmujących wysokie pozycje w rządzie? Co ukrywa Blane w kwestii Matta Summersa, nowego klienta którego obrony – z niezrozumiałych dla Kathleen względów – musiał się podjąć? Przed kim ukrywa się Chance, dawny przyjaciel bohaterki i czy Kathleen zatrudniając się w klubie ze striptizem w ramach prowadzonych przez siebie poszukiwań, nie popełnia kolejnego błędu? Na te wszystkie pytania odpowiedź przynosi powieść „Punkt zwrotny”, w którym rzeczywiście główna bohaterka stoi w obliczu wyzwań, które stanowić będą przełom w jej życiu. Sięgając po lekturę musimy przygotować się na niesłabnące emocje, gwałtowne zwroty akcji i dylematy. Kathleen przyjdzie bowiem wybierać pomiędzy mężczyznami choć ostatecznie to nie ona podejmie decyzję. Zakończenie zaskakuje, choć jednocześnie daje nadzieje, że kolejne tomy będą równie porywające!


2 komentarze:

  1. Skuszę się, moje klimaty, tytuł jak najbardziej zapisuję. :) Jak bardzo jedna podjęta decyzja może zdeterminować całe nasze życie, zarówno ta dobra, jak i ta zła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam wszystkie tomy serii, choć ten jest bez wątpienia najlepszy:-)

      Usuń