czwartek, 20 kwietnia 2017

Katharine McGee "Tysiąc Pięter" - sekret Avery

Witajcie. Tu plotkara. Informuję was o skandalach w Wieży… Tak naprawdę jestem Avery Fuller i staram się nie plotkować i nie zdradzać sekretów innych. Dlaczego? Bo sama mam jeden, o którym świat nie może się dowiedzieć…

Chcecie mnie bliżej poznać? Mogę wam zdradzić, że jestem wyjątkowo udaną krzyżówką genetyczną, na którą rodzice czekali wiele lat. Ludzie mówią, że jestem olśniewająco piękna i jest to prawda. Na dodatek jestem obdarzona inteligencją ojca i bystrością matki, nikt też nie może uprzeć się mojemu urokowi. Chciałabym powiedzieć, że jestem typową nastolatką z Nowego Jorku, ale byłoby to kłamstwo. Penthouse na tysięcznym piętrze znanego wieżowca, będącego sercem miasta, wyróżnia mnie nawet wśród moich majętnych znajomych. Wieża – tak mówią o tym drapaczu chmur, a poszczególne jego piętra to wyznacznik statusu społecznego – im niższe piętra, tym gorzej sytuowani ludzie.

Jestem świadoma, że niekiedy mogę onieśmielać ludzi, wpędzać ich w kompleksy – tak dzieje się na przykład z moją przyjaciółką Ledą. Inni natomiast pragną przebywać w moim towarzystwie, by spłynęło na nich nieco splendoru. Trudno im się dziwić – jestem uśmiechnięta, pogodna, lubię dobrą zabawę i zakupy. Nikt się nie domyśla, że to tylko pozory. Dlatego nie chciałam dłużej ciągnąć znajomości z Zay`em Wagnerem, bo tak naprawdę najlepiej czuję się na dachu Wieży, kiedy wiatr rozwiewa mi włosy, a ja mogę tęsknić. Za kim? 

Moim zakazanym owocem, moją miłością jest Atlas. Problem w tym, że jest moim … bratem. Co prawda przyrodnim, ale związek pomiędzy nami jest niemożliwy. Na dodatek Atlas zniknął i już od kilku miesięcy nie ma od niego wiadomości. A przynajmniej nie było, bo na ostatniej imprezie pojawił się znienacka, miejsce swojego pobytu zachowując w tajemnicy. O mały włos go wówczas nie pocałowałam. Muszę lepiej pilnować swojej tajemnicy tyle tylko, że … jestem coraz bardziej zazdrosna. Wszystko bowiem wskazuje na to, że pomiędzy nim a Ledą coś jest. Widzę, jak na niego patrzy, widziałam ich też razem, a choć przerwałam ich słodkie tête-à-tête, to nie jestem w stanie ich nieustannie pilnować. Teraz najważniejsze jest, żeby nie zdradzić się ze swoją zazdrością, bo wówczas wszyscy poznają moją tajemnicę…xxx

Avery Fuller – siedemnastolatka o zjawiskowej urodzie, mieszkanka najwyższego piętra Wieży. Jedna z bohaterek powieści Katharine McGee o tytule „Tysiąc pięter”.4 komentarze:

 1. Chyba nikt nigdy nie zachęcił mnie do książki jak Ty tym wpisem. Teraz muszę koniecznie przeczytać tę książkę, która kusi też niesamowitą okładką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło - książka rzeczywiście niezwykle wciąga, zaś sekret Avery nie jest jedynym do ujawnienia...

   Usuń
 2. Mam chęć na tę książkę, córka też o niej wspomina, zatem czeka nas przyjemne zaczytanie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam gorąco. A jeszcze dziś wieczorem kolejna plotka:-)

   Usuń