sobota, 20 maja 2017

Konkurs: Federico Moccia „Jesteś moją obsesją” - ZAKOŃCZONY

Spokojne i dostatnie życie Giovanniego – trzydziestoletniego pisarza – kończy się, gdy przez portal internetowy kontaktuje się z nim Ona. Nie zna nawet jej imienia, jednak ona zdaje się wiedzieć o nim wszystko. Czat z tą tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję.

Decyzje Giovanniego będą miały wpływ nie tylko na niego, ale również na jego żonę i dwuletnią córkę. Gdy rozsądek walczy z fascynacją, nikt nie może być pewien rozwoju wypadków.

/opis wydawnictwa/

Co trzeba zrobić, by wygrać książkę? Zadanie jest proste – odpowiedz na pytanie, czym dla Ciebie jest fascynacja drugą osobą?


WYNIKI: Książka wedruje do Magdaleny G. Oto zwycięski tekst:

Fascynacja drugą osobą....

Rzucam kości. Przetaczają się po gładkiej powierzchni stołu głośno stukając. Przykrywasz je dłonią, masz długie palce obrośnięte jasnymi włosami... Przez chwilę patrzę na twoją rękę i podnoszę wzrok. Przeszywasz mnie na wylot spojrzeniem zza drucianej oprawki okularów. Masz niebieskie oczy. Choć, gdy jesteś zmęczony, przechodzą w szarość. Patrzysz na mnie i powoli się uśmiechasz a ja wstrzymuję oddech. Czuję jak moje serce kołacze się w środku mnie jak te kostki, rzucone przed chwilą. Coś mówisz do mnie, ale sens słów zagłusza pulsująca w uszach przestrzeń dokoła nas.
Powtarzasz więc, że mam zgadnąć, co wypadło. A ja nie umiem wydobyć z siebie choćby dźwięku, wyschnięte mam gardło i czuję jak napełniam się jakimś dziwnym światłem.

To nie słońce wschodzi, tylko ty się roześmiałeś.

Mówisz do mnie pieszczotliwie "gapo". Nikt nigdy mnie tak nie nazywał, zmienię pierwsze imię na Gapa... Odkąd Cię poznałam, a było to dokładnie trzy dni i osiemnaście godzin temu, stałeś się całym moim światem. Moją obsesją, porami dnia i nocy. Przesiąkam twoim głosem, zapachem, ruchami, uczę się na pamięć załomków na twojej koszuli, by odtwarzać je w nieskończoność gdy zamknę za tobą drzwi. Twój gest, gdy ściągasz okulary do przetarcia, zmarszczka na czole gdy zastanawiasz się, które wino wybrać... Głos gdy mówisz "halo, słucham" przez telefon. Gest przerzucania biegu w aucie. Dźwięk jaki wydają drzwi gdy naciskasz klamkę. Cień twojego dotyku na mojej skórze....

Jestem przesiąknięta tobą na wskroś. Mój umysł nie pracuje na standardowych obrotach bo zastąpiła go opcja fascynacji. Synapsy produkują jak oszalałe chemię miłości i neuronowy lep, którym oklejam zachłannie każde wspomnienie o tobie. Dopamina nie wystarcza, to musisz być ty...

Siedzimy przy zwykłej grze w chińczyka a mnie się wydaje, że stawką jest całe życie.

2 komentarze:

  1. zainteresowała mnie ta książka. Szczerze mówiąc fajnie by było ja wygrać, ale jeśli nie to chociaż dodam do ulubionych. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń