środa, 2 sierpnia 2017

praca zbiorowa "Dania dla dzieci"

Autor: praca zbiorowa 
Wydawnictwo: Jedność 

Pożywienie jest jedną z głównych sił napędowych życia. Nasz stosunek do jedzenia kształtuje się od wczesnego dzieciństwa, zaś zwyczaje rodziny i wzorce dostarczane przez media mogą wpłynąć na nawyki żywieniowe dziecka zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Dlatego tak ważne jest ułożenie dla dzieci atrakcyjnego, właściwego jadłospisu i spożywanie wraz z nimi posiłków zawsze wówczas, kiedy jest taka możliwość. Warto również zrobić z gotowania prawdziwą zabawę, wciągając dzieci w przyrządzanie potraw. Znakomicie stymuluje to ich zainteresowanie zdrowym jedzeniem, ponadto jest okazją, by spędzić z dzieckiem czas. 

Ważne jest również dbanie o właściwa estetykę i różnorodność potraw. Kolorowe, ciekawie podane i smaczne dania pobudzają apetyt, bowiem w jedzeniu istotny jest nie tylko smak, ale i inne zmysły. Warto zatem poeksperymentować nieco, aby wygląd potraw i ich smak zachęcił dzieci do jedzenia. Teraz jest to możliwe dzięki książce „Dania dla dzieci”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Jedność. To kolejna już pozycja, która przekonuje, że z trzech (do pięciu) składników można w 15 minut przygotować dziecinnie proste posiłki. To również okazja, by wprowadzić do diety dzieci nieco jarzyn oraz owoców. Książka jest jednak doskonałą propozycją nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również dla osób samotnych, które lubią proste i smaczne posiłki. 

W książce znajdziemy aż pięćdziesiąt pięć przepisów na pysze dania (nie tylko) dla dzieci. Wśród przygotowanych propozycji, znalazły się zarówno pyszne przystawki, pożywne dania główne, jak i zdrowe desery. Prawdziwych smakoszy zachwycą tosty z ogórkiem i kawiorem, zaś stawiający na prostotę polubią jajka z różowo-żółtym farszem czy makaroniki pieczarkowo-łososiowe. Niezwykle smaczne są również paluszki w różnych smakach, które można serwować nie tylko jako przystawkę, ale również jako dodatek do głównego dania czy – w wersji z makiem – jako propozycja na deser. 

Nie zabrakło także dań, które doskonale nadają się zarówno na obiad, jak i na kolację, czyli risotta z parmezanem tarty z cebulą i skwarkami, pizzerinek chlebowych z pomidorami i mozzarellą, spaghetti z sosem carbonara, tartaletek z polentą czy wyśmienitych paluszków rybnych. Łasuchów zachwycić się propozycją pysznych deserów, takich jak babeczki z konfiturą i świeżymi owocami, koreczki tostowe z kremem czekoladowym i gruszką oraz – prawdziwe delicje – kukurydziany placek z czekoladą. 

Wszystkie podane w książce przepisy są niezwykle proste do wykonania i smaczne, cieszą nie tylko nasze podniebienie, ale i wzrok. Dzieci mają szansę pokochać dzięki nim warzywa, a już z pewnością zachwycić się pysznymi deserami. Również niejeden dorosły przekona się, że gotowanie, a już szczególnie gotowanie wraz z dzieckiem, może być prawdziwą przyjemnością. Szczególnie kiedy skorzystamy z propozycji zawartej w książce i zadbamy o to, by podstawowych produktów wykorzystywanych do różnych potraw, nigdy nie zabrakło w naszej lodówce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz