piątek, 1 grudnia 2017

365 stron życia. 2018

Wydawnictwo: Jedność 


Każdy nowy rok otwiera przed nami nowe możliwości, uchyla niekiedy drzwi, które długo pozostawały zamknięte, niesie nowe znajomości, przygody, ale też nowe zainteresowania. To również nowe obowiązki, spotkania, zarówno te służbowe, jak i na gruncie prywatnym. Jak sobie z tym wszystkim poradzić, by nie zgubić się w szaleństwie codziennego dnia, by uczynić go pięknym? Jak pogodzić życie zawodowe z prywatnym, a przy tym na obu tych polach czuć się w pełni zrealizowanym? 

Pomocą w zarządzaniu sobą w czasie, ale też przypomnieniem o tym, co ważne, sposobem na celebrowanie drobnych przyjemności, jest kalendarz opublikowany nakładem Wydawnictwa Jedność. Ta wyjątkowa pozycja „365 stron życia. 2018”, to jednocześnie styl życia, książka kucharska, a także okazja do tego, by przypomnieć sobie Słowo Boże i choć na chwilę się nad nim zastanowić. To doskonały towarzysz każdej zapracowanej kobiety oraz mężczyzny, ceniącego sobie spokój i ciepło domowego ogniska. To również doskonały prezent dla tych wszystkich, którzy zagubili się w życiu, zatracili w gonitwie za rzeczami, za tym, by bardziej mieć niż być. 

W tym niezwykłym kalendarzu znajdziemy miejsce na notatki, zyskamy sposobność zapisania wydatków, zapoznamy się z fragmentami Ewangelii oraz do niej komentarzem. Nie jest to klasyczny terminarz, nasze życie nie zostało zamknięte w sztywne ramy czasowe i godziny, są za to ciekawostki, takie jak intrygujące pojęcia, a także typowe zagadki, użyteczne porady pozwalające lepiej i sprawniej funkcjonować w codzienności. 

Kalendarz zawiera także wiele przepisów, zarówno na dania główne, jak i na smaczne przekąski i słodkie desery. Skusić się możemy na przykład na łososia w cieście francuskim, barszcz zabielany czy frittatę ze szpinakiem, a miłośnicy wyrazistych smaków pokochają śledzie w sosie musztardowym czy karkówkę z pieczarkami. Podniebienie miłośników słodkości rozpieści natomiast Mannowiec oraz Bajaderka, a szczytem rozkoszy będą babeczki z kremem malinowym czy ciasteczka kokosowe. 

Na kolejnych stronach, odmierzających upływ następujących po sobie dni roku, najdziemy informacje na temat patronów danego dnia, imienin, wschodów i zachodów słońca, a także przesłanie zawarte w Piśmie Świętym. Wszystko to składa się na ten znakomity kalendarz, nieco zbyt duży i ciężki do noszenia w torebce, ale idealny, by pozostawiony na biurku czekał, aż każdego dnia otworzymy go, by w nim szukać siły, radu i inspiracji, także tej kulinarnej…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz