niedziela, 25 marca 2018

Marta Guzowska „Ślepy archeolog” - ZAKOŃCZONY


Tom Mara jest błyskotliwym, pewnym siebie i odnoszącym spore sukcesy archeologiem, szefem wykopalisk na Krecie. I od lat jest niewidomy. Stracił wzrok jako osiemnastolatek podczas trzęsienia ziemi. Ma jednak doskonały słuch, węch i niezwykle wrażliwy dotyk. Wykształcił pamięć niemal absolutną – pamięta dokładnie każdy kamień, a na podstawie zapachu powietrza i kąta padania promieni słonecznych na twarz jest w stanie podać dokładną lokalizację. 
I uważa, że ma rzeczywistość pod kontrolą. 
Aż na terenie wykopalisk ktoś znajduje ciała polskich turystów. Chwilę później ginie pies asystentki, a Tom zaczyna dostawać esemesy z zagadkami – jeśli ich nie odgadnie, asystentka także zginie. Mara podejmuje niebezpieczną grę. Wie, że przeciwnik nie cofnie się przed niczym. 
Gdy rzeczywistość zaczyna płatać figle, Tom gubi się w domysłach. Ktoś chce go wrobić w kradzieże? Postradał rozum i wszystko mu się wydaje? A może to część misternego planu, w którym stawką jest jego życie? 

/opis wydawnictwa/ Zadanie: Napisz, jaką najdziwniejszą rzecz udało Ci się znaleźć?

Wyniki: Na konkurs wpłynęło wiele odpowiedzi, niestety nagroda to tylko 1 egzemplarz książki.Dlatego, choć wszyscy na nią zasługują (o opowieści o sztucznej szczęce Agnieszki Ś.), to powieść wędruje do Bożeny G. z Wrocławia za historię o pamiętnikach znalezionych na strychu.Gratuluję!


3 komentarze:

 1. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do spróbowania, nagroda jest tego warta:-)

   Usuń
 2. Książka cudowna,w sam raz dla mnie:))Powodzenia"))))))))))

  OdpowiedzUsuń