środa, 2 maja 2018

Laurelin Paige "Twardziel"

Tytuł: Twardziel 
Autor: Laurelin Paige 
Wydawnictwo: Kobiece O prawdziwości stwierdzenia, że pozory mylą, mogła przekonać się już niejedna osoba, która dała się nabrać na czułe słówka czy piękny wygląd. Tymczasem prawda o człowieku może być zupełnie inna, niż sugerowałyby zewnętrzne atrybuty, zaś błąd poznawczy może dotyczyć zarówno charakteru, jak i wykonywanego zawodu czy statusu materialnego. 

Jeśli chodzi o te dwa ostatnie aspekty, to Heather Wainwright nie można błędnie ocenić. Wszyscy bowiem wiedzą, że jest światowej sławy aktorką o boskim ciele, a luksusowe życie, jakie prowadzi, nie pozostawia wątpliwości, co do imponującego stanu jej konta. Jeśli jednak chodzi o jej osobowość, styl bycia, to wielu zapewne wypowiedziałoby się negatywnie. W środowisku filmowym zyskała sobie opinię „trudnej” gwiazdy i „rozkapryszonej primadonny”. Jednak prawie nikt nie wie, jaka Heather tak naprawdę jest, jedynie jej asystentka, a także przyjaciółka Lexie poznała głęboko skrywane tajemnice aktorki, jedynie ona wie, co kryje się za niezwykłą determinacją i pracoholizmem pracodawczyni. 

Wydawać by się mogło, że to właśnie Heather, tak często błędnie oceniana, powstrzyma się od wygłaszania sądów na temat innych ludzi. Tymczasem ona bez wahania sklasyfikowała Setha Rafferty`ego, w krótkim czasie przechodząc od zainteresowania jego osobą do z trudem skrywanego rozczarowania, kiedy dowiedziała się, że jest on zwykłym stolarzem. Mężczyzna doskonale wyczuł zmianę jej stanowiska, co tylko pogłębiło pogardę wobec niej i jej podobnych kobiet. W przeszłości zraniony przez kobietę, którą kochał, a która zarzucała mu jego pochodzenie, obiecał sobie, że już nigdy nie będzie ukrywał tego co robi, ani tego, kim jest. Absurdalność tej sytuacji polega na tym, że choć Seth rzeczywiście zaczynał swoją karierę jako stolarz, to teraz jest wziętym scenarzystą. Nie zamierza jednak wyprowadzać Heather z błędu, bowiem nie chce, żeby stan jego konta czy wykonywany zawód decydowały o akceptacji. Najchętniej zresztą nie miałby z Heather do czynienia tyle tylko, że jest ona najbardziej podniecającą kobietą, jaką spotkał. 

Fale niesłabnącego podniecenia – tak można określić uczucia kobiety, kiedy tylko zaczyna myśleć o przystojnym stolarzu. Wie jednak, że nie może sobie pozwolić na taki upadek, bowiem wbrew temu, co mówił jej ojciec wyrzucając ją z domu w wieku szesnastu lat, Heather ma zamiar osiągnąć wszystko, co tylko możliwe jest w życiu do osiągnięcia. Pomimo upływu lat nie może jednak pozbyć się tego przeświadczenia, że jest gorsza, że jeden błędny ruch wystarczy, by wróciła do życia, jakie wiedli jej rodzice. 

Ciało jednak nie kłamie – wie to zarówno Heather, jak i Seth. I choć wspólnie spędzona noc miała być ostatnią, to jednak przeznaczenie (któremu Seth nieco pomógł), znów pcha ich ku sobie. Mimo prośby mężczyzny Heather nie zadzwoniła, zatem on sam postarał się o kolejne spotkanie, podejmując się pracy poniżej swoich kwalifikacji i znów wracając do korzeni – zostaje stolarzem na planie filmu, w którym ona gra jedną z głównych ról. 

Jak potoczy się ta znajomość? Możemy się o tym przekonać dzięki porywającej powieści „Twardziel”, autorstwa Laurelin Paige. To już kolejna powieść Wydawnictwa Kobiecego, która nie tylko podnosi ciśnienie, ale również rozbudza pożądanie. Mimo iż lektura nie należy do wymagających, to jednak kryje – poza scenami namiętnego seksu – również wartościowe przesłanie. Dowodzi, że nie jest ważne to, z jakich warstw społecznych się wywodzimy, nie liczy się stan konta czy wykonywany zawód, ale to, jakim jesteśmy człowiekiem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz