czwartek, 19 lipca 2018

Helen Hardt "Pożądanie"

Tytuł: Pożądanie 
Autor: Helen Hardt 
Wydawnictwo: Edipresse 


„Nikt nie mógł mnie uleczyć. Będę połamany już zawsze” – te słowa dotyczą wielu osób, które w przeszłości przeżyły traumę, które zawiodły się na kimś, które mają za sobą bolesne doświadczenia. Czy jednak rzeczywiście nie mogą być uleczone? Czy te wspomnienia z przeszłości, choć potworne, musza determinować przyszłość? Czy przekreślają szansę na szczęście? Wszystko zapewne zależy od siły danej jednostki i tego, czy tak naprawdę chce być ona uleczona Wygodnie jest bowiem pogrążyć się we wspomnieniach i zrzucać na minione wydarzenia brak działania w teraźniejszości, wygodniej i bezpieczniej jest pozostawać w strefie komfortu, nie próbując nawet pracować nad sobą, leczyć swojego serca i duszy. 

Bolesne przeżycia ma za sobą Jade Roberts, pozostawiona przez narzeczonego przy ołtarzu. Choć została upokorzona, to zdaje sobie jednak sprawę, że związek z Colinem powinien zakończyć się już dawno, że decyzja o ślubie była żałosną próbą ratowania rozpadającej się relacji. Mimo wszystko jednak świadomość bycia porzuconą boli, dlatego też tak chętnie zgadza się na propozycję złożoną przez najlepszą przyjaciółkę, Marjorie, i to nawet nie znając wyników egzaminu – choć to od nich zależy, czy stanie się szanowanym członkiem palestry. Marjorie jednak kusi ją odpoczynkiem w Górach Skalistych, udostępnieniem swojego domu do zamieszkania oraz ewentualną szansą na zatrudnienie w kancelarii mieszczącej się w miasteczku Snow Creek. 

Jade, decydując się na pozostawienie za sobą Denver wraz ze wspomnieniami i wyjazd do Kolorado nie spodziewała się jednak, że spotka tu … miłość swojego życia, a jednocześnie mężczyznę dzikiego, nieprzystępnego i skrzywdzonego przez los. Talon Steel, jeden z braci Marjorie, to mężczyzna-zagadka. Nawet własna rodzina nie zna go zbyt dobrze, zaś jego dzikość i aspołeczność sprawia, że nikt nawet nie próbuje się do niego zbliżyć, choć bez wątpienia jest otoczony miłością rodzeństwa. Niestety nie można tego powiedzieć o matczynej miłości – pani Steel zabiła się, kiedy miał dwanaście lat. Ukojenia dla męczących go demonów Talon nie znalazł nawet na wojnie w Iraku, wręcz przeciwnie – jego traumy pogłębiły się, a na dodatek doświadczył największego okrucieństwa, bestialstwa wojny, braku człowieczeństwa. Teraz z nikim nie nawiązuje bliskich relacji, zaś kobiety traktuje jako środek do zaspokajania swoich fizycznych potrzeb. 

On również nie jest przygotowany na spotkanie z Jade, która wkracza szturmem w jego życie i burzy spokojny, poukładany świat. Oprócz tego, że jest uczciwą i ambitną dziewczyną, która do wszystkiego doszła sama, to jeszcze jest niezwykle piękna. A przynajmniej na Talonie robi wielkie wrażenie, nic zatem dziwnego, że nie może się on powstrzymać się przed pocałunkiem. To jednak za mało, żeby zaspokoić jego żądzę… 

Jak potoczy się ta historia? Czy Jade i Talon mają szansę na stworzenie normalnego związku, czy też ich relacja – jak wszystkie poprzednie Talona – będzie oparta na seksie? Czy uda mu się ukoić demony przeszłości, czy też przeciwnie, powrócą dręcząc go ze zdwojoną siłą? Przekonamy się o tym dzięki fascynującej i gorącej powieści „Pożądanie”, autorstwa Helen Hardt. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse powieść, to pierwszy tom wciągającej „Sagi Braci Steelów”, który to cykl nie tylko rozbudza nasze zmysły, ale przekonuje nas, że niekiedy warto jest dać sobie szansę na nowy początek, nowe życie. 

Na toczące się wydarzenia patrzymy zarówno z perspektywy Jade, jak i Talona, dzięki czemu zyskujemy pełne rozeznanie w sytuacji i doświadczamy emocji pary, która może wzajemnie sobie pomóc. Plastyczne opisy sprawiają, że atmosfera jest gęsta od pożądania, zaś wartko tocząca się akcja sprawia, że książka kończy się stanowczo zbyt szybko. Całe szczęście, że mamy na co czekać, bowiem przed nami kolejne części sagi – swoje szczęście muszą znaleźć jeszcze kolejni członkowie rodu Steelów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz