sobota, 22 grudnia 2018

praca zbiorowa "365 dni w świecie wiedzy i zabawy"

Tytuł: 365 dni w świecie wiedzy i zabawy
Wydawnictwo: Jedność

Jaka jest najlepsza forma nauki? Jak można przyswoić sobie dużą ilość informacji? W jaki sposób zaimponować kolegom i zaskoczyć nauczycieli? Badania wskazują, że najlepszą formą nabywania wiedzy, jest nauka poprzez zabawę. Aby jednak proces ten mógł przebiegać prawidłowo, konieczne jest właściwe dobranie zadań i zabaw, a także innych aktywności. Właściwe, czyli odpowiednie do wieku dziecka, jego rozwoju poznawczego i umiejętności, a także zgodne z zainteresowaniami.

Aby nie popełnić błędu i nie zniechęcić dziecka, warto sięgnąć po gotowe już zbiory zabaw oraz informacji, ułożone w taki sposób, by dziecko krok po kroku mogło zgłębiać daną dziedzinę, samodzielnie lub wspólnie z nauczycielem, rodzicem czy opiekunem. Nauce poprzez zabawę sprzyja publikacja Wydawnictwa Jedność, pt. „365 dni w świecie wiedzy i zabawy”. Ta niezwykła książka zapewni niesłabnącą przyjemność płynącą ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, metodycznie, dzień po dniu. Na wszystkich, którzy sięgną po tę publikację, czeka trwająca cały rok zabawa, której towarzyszy poznawanie ciekawostek związanych z danym tematem (historia, biologia, geografia), a także wiele pomysłów na samodzielne tworzenie ciekawych rzeczy. Nie zabraknie również zagadek i rebusów, które zaprzęgną szare komórki do pracy. To książka idealna zarówno dla nauczycieli przedszkoli i klas 1 do 3, jak i dla rodziców oraz opiekunów, którzy towarzyszyć mogą dzieciom w tej podróży do wiedzy.

Pracę z książką można rozpocząć w dniu 1 stycznia, dokładnie w pierwszy dzień roku, ale równie dobrze można wybierać interesujące dziecko tematy. Każdy dzień oferuje różnego rodzaju informacje, podane w różnej formie tak, aby w różny sposób zaktywizować dziecko, by każde znalazło coś dla siebie i ulubioną formę przyswajania informacji. 

Jest zatem część „Czy wiesz, że...?”, w której znaleźć można istotne (niekiedy zdumiewające) informacje, często związane z danym dniem. Dziecko może rozwiązać quiz, który sprawdza wiedzę z różnych dziedzin, a także pobawić się rozwiązując różnego rodzaju zagadki i gry logiczne, które wymagają mobilizacji szarych komórek. Dzięki „Dowcipom” zagwarantowana została solidna dawka śmiechu, zaś części „Dlaczego” i „Jak” zdradzają nam tajemnice przyrody, zjawisk fizycznych czy historii. Z kolei „Minuta relaksu” daje okazję do samopoznania, dostarcza wskazówek, jak skutecznie się odprężyć czy skoncentrować. „Ciekawostki” stanowić będą przypomnienie o rocznicach ważnych odkryć i wydarzeń na świecie, zaś „Słówko na dziś” pozwala niepostrzeżenie wzbogacić swoje angielskie słownictwo. Dla młodych osób o twórczej duszy „Kącik kreatywny” stanie się niesłabnącym źródłem inspiracji.

Kolorowe strony, duże litery i zmieniona czcionka, zabawne ilustracje oraz miejsce na końcu książki na notatki, stanowią dodatkowa zaletę książki i sprawiają, że aż przyjemnie jest po nią sięgnąć. A jeszcze przyjemniej jest zdobywać dzięki niej niemal niepostrzeżenie informacje, poszerzać swój zasób wiedzy i odkrywać swoje pasje!1 komentarz:

  1. Super są teraz książki dla dzieci.. jak będę mieć swoje, to będę im na pewno kupować takie wartościowe lektury.

    OdpowiedzUsuń