niedziela, 31 marca 2019

Christie Watson "Pielęgniarki" -KONKURS ZAKOŃCZONY

„Pielęgniarki’” - wzruszający, liryczny portret pielęgniarki i zarys losów ludzi, o których się otarła Christie Watson. 
Przepracowała dwadzieścia lat jako pielęgniarka, a w tej osobistej, przejmującej książce uchyla drzwi szpitala i zdradza jego tajemnice. Prowadzi nas szpitalnymi korytarzami na rozmaite oddziały i poznaje z najbardziej niezapomnianymi pacjentami. Pójdziemy z nią pod rękę korytarzami i odwiedzimy maleńkie wcześniaki, które walczą o życie, zawieszone na granicy przetrwania dzięki sieci cewników i opiece pielęgniarek; usiądziemy pośród pacjentów onkologicznych i dowiemy się, jak na nich wpływa chemioterapia, zobaczymy z daleka, jak instrumentariuszka współtworzy łańcuch pomocy podczas operacji na otwartym sercu; staniemy z boku, gdy pielęgniarki z zatłoczonego SOR-u będą zmuszone odpierać fale pacjentów otumanionych alkoholem i narkotykami. 
Podejrzymy wnętrze apteki szpitalnej i zadumamy się nad tysiącami wydawanych recept, spędzimy trochę czasu w kostnicy w towarzystwie pielęgniarek i rodzin pacjentów. Przekonamy się, że ten najbardziej niedoceniany z zawodów to źródło podstawowej opieki i życzliwości. Zbyt rzadko słyszymy głos pielęgniarek, a Christie jest tak szczera, mądra i przenikliwa, że godnie oddaje im sprawiedliwość. To wspaniała opowieść o życiu w jego najkruchszej fazie. /opis wydawnictwa/ 

Pytanie: Jaki jest twój wymarzony zawód? Odpowiedź uzasadnij w kilku zdaniach. 

Konkurs zakończony. 

Zwycięzca: Pani Beata K. z Buska-Zdroju za tekst oraz piękną i pełną poświęcenia pracę, nie tylko wymarzoną, ale i wykonywaną - pedagog specjalny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz