czwartek, 4 kwietnia 2019

Diana Palmer "Serce jak głaz"

Tytuł: Serce jak głaz 
Autor: Diana Palmer 
Wydawnictwo: HarperCollins Najbardziej boli zdrada bliskich nam osób, tych, którym ufamy najbardziej. Czasami jedna, pogrążeni w tym cierpieniu, zapominamy że świat idzie do przodu, a nasze zachowanie budzi nie tylko coraz większe zdumienie otoczenia, ale też my sami stajemy się coraz bardziej introwertyczni oraz zgorzkniali. Zamknięcie swojego serca, nawet jeśli powodem jest ochrona przed kolejnym zranieniem, nie jest dla nas dobre, bowiem prędzej czy później wszyscy zaczną się od nas odsuwać. Mimowolnie wyrządzamy sobie takim zachowawczym postępowaniem krzywdę, dlatego czasami warto zaufać, warto otworzyć się na nową miłość. Szczególnie, kiedy sama puka do naszych drzwi… 


Ren Colter, prezes spółki wydobywczej, hodowca bydła, jest nie tylko człowiekiem niezwykle majętnym, ale i pociągającym w ten surowy, męski sposób. Jego sposób bycia odstrasza jednak niemal wszystkich, a apodyktyczny, szorstki ton oraz bezwzględność w zachowaniu nie zjednują mu znajomych. Tak naprawdę wcale nie zależy mu na towarzystwie, ma swoje ranczo i zwierzęta, zaś praca od świtu do zmierzchu pozwala mu nie myśleć o przeszłości i upokorzeniu, jakiego doznał ze strony kobiety. Został zdradzony dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem ślubu, a na dodatek jego wybranka – jak się ukazuje łasa na pieniądze – miała jeszcze czelność rozpowszechniać po rozstaniu plotki na jego temat. Od tego czasu Ren zmienił się w posępnego mężczyznę, obcesowo traktującego ludzi, pałającego szczególną nienawiścią wobec kobiet. 

Nic zatem dziwnego, że Ren nie jest zachwycony, kiedy jego młodszy brat, Randall, przywozi na ranczo swoją nowa zdobycz i prosi brata o udzielenie dziewczynie schronienia. Mimo zgody, jaką udziela, robi wszystko, by Meredith poczuła się w domu intruzem i bez skrupułów zastrasza dziewczynę. Nie wie jednak, że ta śliczna, młodziutka dziewczyna, nie jest związana z Randallem, co więcej, w swoim życiu wiele już przeszła. Nie dość, że na nią i na jej siostrę poluje płatny zabójca, to jeszcze przez całe swoje życie Meredith była terroryzowana przez ojca, który nie powstrzymywał się ani od przemocy psychicznej, ani fizycznej. 

Łagodność dziewczyny, w połączeniu z siłą, którą w sobie znajduje, jej podejście do zwierząt, gospodarność, skromność – wszystko to sprawia, że Ren jest coraz bardziej zafascynowany swoim gościem. Czy jednak będzie w stanie zapomnieć o przeszłości? Czy pozwoli sobie na uczucie wobec Meredith? Czy zapewni dziewczynie bezpieczeństwo, które jest jej tak potrzebne? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści Diany Palmer pt. „Serce jak głaz”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins książka, mimo swojej lekkości i schematyczności, kryje w sobie wiele warstw i smaków, które warto odkryć. Lekko naiwna opowieść z nieco przerysowanymi bohaterami, jest jednak wciągającą lekturą, po którą sięgnąć mogą zarówno osoby gustujące w romansach, jak i takie, które lubią wątki kryminalne, zaszyte w fabule. Bez wątpienia miłośnicy autorki czekali na te pozycję i czekać będą na kolejne, których akcja rozgrywa się w pobudzającym wyobraźnie Wyoming. 


2 komentarze:

 1. Diana Palmer, Danielle Steel...moja mama byłaby zachwycona..dla mnie niestety zbyt słodko i schematycznie :P

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, jest schematycznie i nawet słodko. Ale czasami, szczególnie,kiedy jestem bardzo zmęczona, własnie takiej lektury potrzebuję:-)

   Usuń