czwartek, 9 maja 2019

Penny Reid "Haker i dziewczyna"

Dodaj napis
Autor: Penny Reid
Wydawnictwo: Poradnia K


Nie ma nic bardziej frustrującego od faktu, że nasze usta dawno nie miały styczności z innymi i - co więcej – wcale się nie zanosi, by ta sytuacja miała się zmienić. Nic zatem dziwnego, że są to okoliczności usprawiedliwiające nieustanne umawianie się na randki, wszak wśród tego korowodu mężczyzn w końcu może znaleźć się ten, który zostanie z nami na całe życie i który zaspokoi nasze pragnienia. Problem pojawia się wówczas, kiedy zaczynamy zbliżać się do trzydziestki, a każde kolejne spotkanie okazuje się straconym czasem…

O tym, jak paskudne to uczucie, wie doskonale Sandra Fielding, psychiatra pracująca w szpitalu na oddziale pediatrycznym, a prywatnie singielka, choć nie z wyboru. Chętnie zmieniłaby ten status, szczególnie, że już od kilkudziesięciu miesięcy się nawet nie całowała, tymczasem kandydatów do tego brak na horyzoncie. Sytuację utrudnia fakt, że Sandry nie interesują przygody na jedną noc, przypadkowy seks nie jest dla niej. Ona pragnie wielkiej miłości, tego jedynego i stabilizacji, a tymczasem każda kolejna randka kończy się samotnie zjadanym posiłkiem w ulubionej restauracji. Najgorsze jest to, że ten posiłek poprzedzają zwierzenia potencjalnych kandydatów na partnera, zakończone gwałtownym szlochem.

Kiedy, po jednej z takich nieudanych randek, zaczepia ją zatrudniony we wspomnianej restauracji jako kelner przystojny mężczyzna o „sypialnianym” głosie, Sandra robi się podejrzliwa. Nie dość, że Alex jest sporo młodszy i niepokojąco przystojny, to jeszcze nie daje się nakłonić do zwierzeń, a już na pewno nie zamierza szlochać. Co więcej, rozmowa z nim jest niezwykle intrygująca, zaś to, co niedopowiedziane, budzi radosne oczekiwanie. Czy jednak przystojniak z restauracji może być partnerem, któremu można zaufać i z którym można planować przyszłość?

Na to pytanie odpowiedzi poszukamy w powieści „Haker i dziewczyna”, autorstwa Penny Reid. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Poradnia K książka, to trzeci już tom z serii „Kółko Singielek Miejskich”. Nawet jeśli nie mieliście wcześniej pojęcia o istnieniu owej grupy, ani nie znaliście żadnej z kobiet, nic straconego. Cykl można rozpocząć w każdej chwili, a – jestem o tym przekonana – po skończeniu tego tomu z pewnością wrócicie do poprzednich. A choć śmiało można określić go mianem książki dla kobiet, to jestem przekonana, że niejeden mężczyzna chcąc poznać kobiecą naturę po tę pozycję sięgnie.

Sandra nieustannie analizuje rozmowę z Alexem w restauracji, utwardzając się w przekonaniu, że chłopak jest zainteresowany wyłącznie seksem. Szczególnie, że widziała go z inną kobietą, zatem nawet nie pozwala sobie myśleć o nim, jak o potencjalnym partnerze. Mimo wszystko, spotyka się z nim i spędza niezwykle ekscytujące chwile, które wywołują mętlik w jej głowie. Chłopak okazuje się bowiem niezwykle dojrzały, ceniący sobie intelektualne rozrywki, ale jednocześnie ma w sobie niepokojący mrok. Już wkrótce okazuje się, że przeczucia Sandry ją nie myliły – Alex przebywa na zwolnieniu warunkowym, jest tez nadzorowany przez kuratora. Co więcej, przebywając w jego towarzystwie Sandra naraża się na prawdziwe niebezpieczeństwo, bowiem przystojny kelner okazuje się być wysokiej klasy hakerem z trudną przeszłością i … niezwykłym talentem do przeprowadzania operacji na bitcoinach. Jest uznany za człowieka, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, zatem wszystko wskazuje na to, że najlepiej trzymać się od niego z daleka.

Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że Alex naprawdę się w niej zakochał. Tylko czy Sandra jest gotowa zaryzykować związek z mężczyzną z takimi problemami? Czy jest gotowa skoczyć na głęboką wodę? Warto się o tym przekonać dzięki lekturze książki aż skrzącej erotyzmem, jednocześnie mądrej i zabawnej. Wiele z dylematów pięknej pani psychiatry oraz jej problemów z mężczyznami to nasze problemy, może dlatego mamy wrażenie, że dobrze Sandrę znamy i w pełni angażujemy się w przeżywane przez nią dylematy. Tym samym jest to powieść od której nie można się oderwać, nawet jeśli zupełnie nie interesuje nas świat cyberprzestępczości!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz