piątek, 2 sierpnia 2019

Dominika Smoleń "Serce na sprzedaż"

Tytuł: Serce na sprzedaż 
Autor: Dominika Smoleń 
Wydawnictwo: Replika Dorosłe życie dalekie jest od sielanki. Nie dość, że stajemy przed koniecznością dokonania szeregu wyborów, to jeszcze beztroskie dzieciństwo kończy się z chwilą, kiedy zaczynamy ponosić finansowa odpowiedzialność za swoje życie, za zapewnienie sobie przynajmniej godnych warunków. O tym, że życie to nie bajka, że nie zawsze historie toczą się niczym w sielskich powieściach ze szczęśliwym zakończeniem, przekonało się już wiele osób. Szczególnie trudno jest przyzwyczaić się do tej myśli duszom artystycznym, jakby niedzisiejszym, zatopionym w swojej pasji i nieco oderwanym od realnego świata. 

Czy taka właśnie jest Aleksandra? Niezupełnie, choć bez wątpienia ma ona swój świat wypełniony książkami i poszukiwaniem własnej drogi. Nie zdecydowała się na podjęcie studiów, robiąc sobie przerwę trwającą już kolejny rok, nie ma też stałej pracy, czynsz za wynajmowane wspólnie z przyjaciółką Emilią mieszkanie opłacając ze zleceń na pisanie różnego rodzaju treści reklamowych. Niestety teraz staje przed koniecznością zdobycia stałej pracy i solidnego źródła dochodów, bowiem Emilia planuje wspólne zamieszkanie ze swoim narzeczonym, Kacprem, a o nowego lokatora wcale nie jest tak łatwo. 

Na szczęście dziewczynie nie tylko udaje się znaleźć pracę, ale też pracę wymarzoną przez każdego miłośnika książek – w wydawnictwie All For Young. Ma zajmować się promocją książek, kontaktami z Glogerami, czyli wniknąć w środowisko, które tak naprawdę doskonale zna. Nie dość, że sama praca okazuje się fascynująca, kto jeszcze w pakiecie dostaje całkiem przystojnego, niezwykle miłego i wyrozumiałego szefa, Kamila Mroczka. Jedyny minus, to niezbyt wysokie zarobki, które wciąż nie pozwalają na utrzymanie się na Śląsku. O pomoc Aleksandra nie chce prosić matki, która już wiele dla niej poświęciła wychowując ją samotnie, woli zatem skorzystać z propozycji Emilii, która proponuje jej dodatkowe źródło dochodów. 

Pytanie tylko, czy praca damy do towarzystwa, bowiem o takim dodatkowym zajęciu mowa, jest dla Aleksandry? Już pierwsze wyjście z klientem okazuje się być przykładem na złośliwe niespodzianki od losu – otóż jej partnerem okazuje się być … jej szef. Jak potoczy się dalej ta opowieść? Czy ta osobliwa praca okaże się być dla Oli prawdziwa kopalnią złota, czy raczej źródłem problemów, z którymi będzie musiała się zmierzyć? Przekonamy się o tym dzięki lekturze niezwykle wciągającej powieści autorstwa Dominiki Smoleń, pt. „Serce na sprzedaż”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika książka, to nie tylko wspaniała lektura dla wszystkich miłośników książek, ale też dla fanów autorki oraz wszystkich tych osób, którzy wierzą w to, że nie ma złego sposobu na zarabianie pieniędzy – być może po skończeniu tej powieści zweryfikują swoje poglądy. 

Czy życie zawodowej damy do towarzystwa to rzeczywiście sposób na łatwy zarobek? Czy można bezkarnie prowadzić podwójne życie? Co zrobić, jeśli zaczynamy darzyć klienta uczuciem? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w powieści, którym dużym atutem jest intrygująca fabuła oraz wartka akcja, a także doskonale zarysowane realia. Przyjemnie spacerowało mi się też wraz z bohaterką po Katowicach, odwiedzają bardziej lub mniej znane mi kąty, w tym kocią kawiarnię. Sama bohaterka, wciąż jeszcze zdumiewająco naiwna i niedojrzała, budzi ciepłe uczucia, zaś wszystko to – w połączeniu z wciągającymi dialogami – zachęca do tego, by na kilka godzin przenieść się do Miasta Ogrodów, a także, by sięgnąć po pozostałe publikacje autorki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz