piątek, 15 listopada 2019

Mateusz Grzesiak "Kalendarz CreateYourself 2020"

Tytuł: Kalendarz CreateYourself 2020 
Autor: Mateusz Grzesiak
Wydawnictwo: OnePress 


Najbardziej efektywni ludzie, to ci, którzy dokładnie planują swój dzień i którzy wyznaczają sobie realistyczne cele i konsekwentnie dążą do ich realizacji. Wymaga to jednak umiejętności właściwego zarządzania czasem, a raczej zarządzania sobą w czasie. W świecie, w którym na każdym kroku czekają na nas różne bodźce, w którym złodzieje czasu czyhają na każdym rogu, trudno jest jednak zachować dyscyplinę czasową, trudno też oprzeć się pokusie odebrania dzwoniącego telefonu, pogawędce ze współpracownikiem, czy nieustannego sprawdzania nowych wiadomości i polubień w mediach społecznościowych. 

Nieocenioną pomocą, zarówno w planowaniu dnia, jak i optymalizacji działań jest (zarówno dla tych bardzo zdyscyplinowanych, jaki tych nieco mniej) kalendarz CreateYourself 2020 by Mateusz Grzesiak. Grzesiak, znany czytelnikom z licznych poradników poświęconych samorozwojowi, najpopularniejszy w Polsce coach i trener rozwoju osobistego, z racji swoich osiągnięć (a także umiejętności władania ośmioma językami), jest prawdziwym ekspertem, jeśli chodzi o zarządzanie sobą w czasie i umiejętność koncentrowania się na tym, co najważniejsze. Dlatego też kalendarz, opublikowany nakładem Wydawnictwa OnePress, jest oparty na bogatym doświadczeniu Grzesiaka, który mimo młodego wieku osiągnął prawdziwy sukces. Co więcej, umiejętne zaprojektowanie tego kalendarza sprawia, że ma on również nas w dążeniu do celu wspierać, a także wszechstronnie rozwijać. Wysoka jakość wykonania, atrakcyjna szata graficzna oraz  stylowa okładka są przysłowiową wisienką na torcie i czynią kalendarz idealnym atrybutem człowieka spełnionego, człowieka sukcesu.

Poza tradycyjną funkcją kalendarza, czyli terminarzem, mamy do czynienia z prawdziwie motywacyjną publikacją, która – miesiąc po miesiącu – pomaga nam się rozwijać. Wraz z autorem przyglądamy się zatem najważniejszym obszarom naszego życia, wyznaczamy sobie krótko- i długo terminowe cele i pracujemy nad nawykami. Każdy miesiąc poświęcony jest innej tematyce, co pozwala na holistyczne podejście do rozwoju i daje nam nadzieję na to, że rok 2020 będzie w naszym życiu rokiem przełomowym. W styczniu zajmować się będziemy zatem planowaniem, w lutym pracować będziemy nad motywacją do działania, w marcu zajmiemy się kwestiami zdrowotnymi, zaś w kolejnych miesiącach, m.in. rodziną, pracą czy relacjami. 

Każdy dzień to nie tylko osobna strona, ale również wiedza na dany temat podana w pigułce (teoria) oraz rozwijające nas ćwiczenia, które z każdym dniem pozwalają nam zmieniać się, otwierać na nowe, wyrabiają również pozytywny nawyk autorefleksji i dyscypliny. W kalendarzu znalazło się też miejsce na nasze cele i sposoby ich realizacji, a także listy „to-do”, pozwalające na monitorowanie stopnia wykonania zadań i bieżącą aktualizację. Są ponadto również rubryki na zapisanie zadań, jakie czekają nas w najbliższym tygodniu, a także specjalne pola, pozwalające spojrzeć na swój rozwój z perspektywy dnia oraz miesiąca. 

To wszystko sprawia, że kalendarz jest właściwie swego rodzaju poradnikiem samorozwoju, kolejnym już w dorobku Mateusza Grzesiaka. Układ kalendarza, a także ćwiczenia wykonywane każdego dnia, cele i sposoby ich realizacji, które regularnie uzupełniamy, pozwalają na wykształcenie w sobie nawyku samorozwoju, a także sprawiają, ze ten rozwój staje się rozciągniętym w czasie procesem, w trakcie którego każdego dnia zmieniamy się na lepsze… 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz