piątek, 29 listopada 2019

Zadbaj o demakijaż

Problemy ze skórą często zaczynają się wówczas, kiedy zaniedbujemy demakijaż. Kiedy wieczorem jesteśmy zbyt zmęczone, by zająć się jego usunięciem. Kiedy zmywamy twarz niezbyt starannie obiecując sobie, że to już ostatni raz. Samo przemycie twarzy wodą, czy nawet przetarcie jej płynem micelarnym bądź mleczkiem to za mało, by pozbyć się zanieczyszczeń i przygotować skórę do snu. 

Kiedy wieczorne oczyszczanie twarzy jest zbyt pobieżne, nasza skóra szybko zaczyna wyglądać na zmęczoną i sprawia wrażenie, jakby postarzała się o kilka lat. Dokładne oczyszczenie przeciwdziała bowiem procesom starzenia się. Zanieczyszczenia, które gromadzą się na twarzy i szyi w ciągu dnia, to również wolne rodniki, które niszczą komórki skóry i jeśli nie umyjemy dokładnie twarzy wieczorem, dajemy im pole do działania. Warto zatem wyrobić sobie nawyk wieloetapowego oczyszczania odpowiednimi kosmetykami(np. marki Avon)- zajmuje on mniej więcej kwadrans, a jego efekty są rewelacyjne! 

Krok 1. Demakijaż 

Zacznij od nosa i ust: płatki kosmetyczne nasączone płynem do demakijażu przyłóż do zamkniętych powiek, powoli i dokładnie zmyj cienie i tusz do rzęs, a następnie szminkę. Nie trzyj i nie rozciągaj skóry. 

Teraz czas na olejek myjący: nanieś odrobinę kosmetyku na suchą twarz, zwilż palce (olejek pod wpływem wody zmienia się w łagodną emulsję, która ani nie podrażni, ani nie wysuszy cery) i delikatnie kolistymi ruchami wmasuj produkt w skórę). Spłucz ciepłą wodą. 

Krok 2. Mycie 

Użyj kosmetyku na bazie wody i żelu lub pianki, na przykład Avon True Refreshing Gel Cleanser, który oczyści pory, usuwają z nich brud, kurz i nadmiar serum. Niewielką ilość żelu wyciśnij na dłoń, dodaj wody i spień. Wmasuj w skórę i spłucz twarz ciepłą wodą, a następnie chłodną - ten zabieg zamknie pory. 

Krok 3. Delikatny peeling 

Sięgnij po peeling azjatycki, który możesz stosować codziennie. Kosmetyk ten jest bardzo delikatny, ma gęstą konsystencję, a zamiast ścierających drobinek - mikrobąbelki. Wmasuj niewielką ilość kosmetyku w oczyszczoną, suchą skórę twarzy – usunie on martwe komórki naskórka. Peeling enzymatyczny lub klasyczny ziarnisty wykonuj natomiast 1-2 razy w tygodniu, wmasowując kosmetyk w wilgotną skórę przez ok. 3 minuty. Na koniec zmyj chłodną wodą. Twarz oczyszczona z martwych komórek natychmiast odzyska blask, znikną oznaki zmęczenia, a skóra będzie wyglądała na młodszą. 

Krok 4. Tonizowanie 

Czas na przywrócenie skórze naturalnego pH i wstępne nawilżanie. Użyj odpowiedniego dla twojej skóry toniku oraz bawełnianych płatków kosmetycznych. Każdy płatek zwilż wodą mineralną, jej nadmiar odsącz, a następnie wylej na płatek tonik. Płatki ułóż na twarzy tak, by dokładnie pokryły całą skórę, omijając oczy. Płatki trzymaj na skórze ok. 3 minuty – tonik zwiększy zdolność skóry do absorbowania substancji odżywczych z kremów. 

Krok 5. Nawilżenie 

Oczyszczanie zakończ nawodnieniem i odżywieniem skóry, Nałóż na twarz lekkie nawadniające serum, np. z kwasem hialuronowym. Następnie użyj kremu nawilżającego, którego najważniejszym zadaniem jest niedopuszczenie do ucieczki wody ze skóry. Raz na tydzień użyj nawilżającej maski w płachcie, na przykład rozświetlającej metalicznej maski Avon, której zadaniem jest nawilżenie i odżywienie skóry. Po ściągnięciu maski pozostałości kosmetyku wmasuj w skórę twarzy i szyi.

2 komentarze:

  1. Gdzieś zazwyczaj kończę przy myciu... Także chyba muszę odrobić zadanie domowe. Jestem też ciekawa tej maski w płachcie. Ładnie pachnie? Wiem, że nie jest to najistotniejsze, ale jakoś tak już mam, że daję się skusić zapachami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapach jest akceptowalny, niemal niewyczuwalny. Za to sama maska daje rewelacyjny efekt. Polecam szczególnie przed wielkimi wyjściami!

      Usuń