poniedziałek, 17 lutego 2020

Annie Ward "Piękne zło"

Tytuł: Piękne zło
Autor: Annie Ward
Wydawnictwo: Czarna Owca


Niemal w każdym z nas jest coś z Pani Dulskiej. Lubimy idealne rzeczy i w taki właśnie sposób usiłujemy kreować własne życie, a kiedy nam to nie wychodzi, staramy się przynajmniej, by sprawiało wrażenie idealnego. Niestety bardzo często utrzymywanie pozorów wymaga wiele energii, często też staje się coraz bardziej frustrujące. Im bardziej się bowiem staramy, tym mocniej nasza rzeczywistość odbiega od tej z wyobrażeń. Tymczasem otoczenie widzi piękny obrazek i nawet gdybyśmy potrzebowali pomocy, nikt nie jest w stanie jej udzielić. Dopiero wówczas, kiedy wydarzy się tragedia, ludzie dookoła otwierają szeroko oczy ze zdumienia, przekonując siebie, że to była taka idealna rodzina. A przecież ideały nie istnieją…

Na taką podręcznikową rodzinę wyglądają właśnie Maddie i Ian. Piękny dom z ogrodem na przedmieściach Kansas City, uroczy trzyletni synek Charlie, niemałe dochody pozwalające wieść przyjemne i bezstresowe życie. Dlaczego zatem Maddie cierpi na napady paniki i jest zmuszona szukać pomocy terapeuty? Kobieta decyduje się na rozpoczęcie terapii przez pisanie, bowiem jako była dziennikarka, wierzy w moc słowa pisanego. Rozpoczyna zatem terapię w prywatnym gabinecie doktor Camilli Jones i właśnie dzięki tym sesjom poznajemy kulisy jej znajomości z Ianem i wydarzenia, które popchnęły kobietę do rozpaczliwego szukania pomocy. 

Maddie poznała przyszłego męża na imprezie charytatywnej na rzecz Czerwonego Krzyża. Ona owładnięta misją zbawienia świata uczyła na Uniwersytecie Sofijskim języka angielskiego, pracowała też nad książką reporterską, on służył w armii, realizując różne misje. I choć początkowo wydawało się, że stworzy parę z przyjaciółką Maddie – Jo, to ostatecznie powrócił do swojej dziewczyny czekającej na niego w kraju. Jednak Maddie go nie zapomniała, również Ian w chwilach kryzysu, który dopadał go coraz częściej wspominał uśmiech pięknej dziewczyny. Mimo iż wiele stało na przeszkodzie, by ostatecznie byli razem, a ich związek zniszczył przyjaźń Maddie i Jo, to spotkawszy się po latach decydują się razem zamieszkać, a później pobrać.

Dlaczego zatem kobieta, mając swojego upragnionego Iana oraz wspaniałego synka, jest taka niespokojna? Czy winę za te ataki paniki można zrzucić na wypadek jakiemu w dość niejasnych okolicznościach uległa podczas biwaku z Ianem i synkiem? A może ich źródłem są obsceniczne zdjęcia byłej dziewczyny Iana, która najwyraźniej wciąż utrzymuje z nim kontakt albo informacja o nabyciu przez męża dość niecodziennej nieruchomości? Albo odkrycie, którego dokonała w piwnicy? Przekonamy się o tym dzięki lekturze fenomenalnej powieści pt. „Piękne zło” autorstwa Annie Ward. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Czarna Owca mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników gatunku, ale dla tych wszystkich czytelników, którzy cenią sobie frapującą fabułę, a także nagłe zwroty akcji, prowadzonej zresztą w taki sposób, że niemal od początku wciągnięci zostajemy w proces docierania do prawdy. 

Niestabilnie emocjonalny mąż nękany apokaliptycznymi wizjami, cierpiący na zespół stresu pourazowego, żona z napadami lęku – to może stanowić mieszankę wybuchową i prowadzić do tragedii. To właśnie od interwencji policji zaczynamy śledzenie tej historii, z każdą stroną coraz mocniej pragnąć dowiedzieć się, co się tak naprawdę wydarzyło w tym idealnym domu przy Lincoln Street 2240, zamieszkałym przez idealną rodzinę …


4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa ksiązka, muszę się za nią zabrać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemal do ostatnich stron przebieg wydarzeń pozostaje zagadką!

   Usuń
 2. Lubię książki tego wydawnictwa, więc chętnie przeczytam ,,Piękne zło".

  OdpowiedzUsuń