czwartek, 4 czerwca 2020

Donald Michael Kraig „Magija współczesna. Dwanaście lekcji Wysokiej Sztuki Magicznej”

Autor: Donald Michael Kraig 
Wydawnictwo: Kobiece 


Magia wielu z nas kojarzy się ze spektakularnymi efektami czarów bądź nieco baśniowym przedstawieniem czarownic, jako wiedźm odizolowanych od reszty społeczeństwa, zaszytych w lesie i tworzących swoje wywary. Tymczasem wcale tak nie musi być. Ten ogół wierzeń i praktyk jest coraz częściej wykorzystywany przez czarowników, którzy wyglądają niczym każdy z nas, choć są obdarzeni naturalnym darem, lub też przez lata wypracowali z mniejszym lub większym sukcesem zestaw magicznych umiejętności, którymi się posługują. 

Co więcej, niekiedy do magicznych praktyk nie trzeba wszystkich atrybutów kojarzonych z magami, choć magia by zacząć działać, lubi z nich korzystać. Świece, zioła, kamienie czy intonacje to elementy, które składają się na wykonanie magicznego rytuału. Niekiedy też – w rzadkich sytuacjach, osoby mogą nawet nieświadomie stworzyć magię w sytuacji silnych emocji, ale najczęściej mamy do czynienia z pełną świadomością wykonywania danego rytuału. 

Czy jednak każdy z nas może zostać magiem? Czym tak naprawdę jest magia (a czym nie jest)? W jaki sposób ją praktykować będąc przygotowanym na ewentualne konsekwencje? Odpowiedzi na te pytania przynosi książka, która zmieni sposób pojmowania czarów przez wiele osób, która pozwoli odnaleźć niektórym własną drogę i być może będzie to droga nabywania wiedzy tajemnej. To pozycja wyjątkowa, pierwszy chyba odwołujący się do Wysokiej Sztuki Magicznej i tak gruntownie omawiający zagadnienie podręcznik. Książka pt. „Magija współczesna. Dwanaście lekcji Wysokiej Sztuki Magicznej” to nowość i zarazem prawdziwy ewenement na polskim rynku. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego pozycja jest prawdziwą gratką dla wszystkich interesujących się szeroko pojętą ezoteryką, a także dla czarownic, magów, wróżek i rytualistów, którzy za jej sprawą mogą zweryfikować wykonywane przez siebie praktyki i ich poprawność, ale i nabyć nowych umiejętności. 

Książka, jak wskazuje tytuł, zawiera dwanaście lekcji dotyczących magii, a dokładnie wzbogacających nas w wiedzę dotyczącą Kabały. Zamknięte w dwóch częściach rozdziały (Zakon Zewnętrzny i Zakon Wewnętrzny) pozwalają nam krok po kroku zgłębiać wiedzę tajemną, a choć język nie jest zbyt skomplikowany, to jednak należy oddać się lekturze z pełną uważnością, bowiem obfituje ona w szereg instrukcji i informacji, mających wpływ na powodzenie rytuałów. Przygodę z magią warto zacząć od lektury słowa wstępnego – to bowiem zostało bardzo interesująco przedstawione przez kilku ekspertów, stając się samo w sobie interesującą lekturą. 

Pierwsze, czego uczymy się o magii to fakt, że – w przeciwieństwie do „wiedzy” przekazywanej w licznych baśniach czy opowieściach, wcale nie działa ona natychmiast, niekiedy trzeba poczekać na jej efekty. Dowiadujemy się również, że moc magiczną możemy wypracować sami, a droga do niej jest tylko jedna – praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! O ile za praktykę odpowiadamy my sami, to książka służy nam wsparciem, jeśli chodzi o wyposażenie nas w cały zestaw umiejętności, poczynając od prowadzenia dziennika snów (po to, by z perspektywy czas dostrzec zbieżność ze zmianami w naszym życiu a zmianami dokonującymi się w snach), poprzez posługiwanie się Tarotem czy zakreślanie pentagramu, aż po wiedzę dotyczącą magii seksualnej czy pracę ze swoja linią życia. 

Obszerna, licząca ponad sześćset stron publikacja, pozwala nam nie tylko zacząć przygodę z magią, ale (a może przede wszystkim) profesjonalnie podejść do tematu. Dzięki lekturze tego podręcznika, której towarzyszyć oczywiście musi praktyka, możemy rozbudzić w sobie pasję, ale też poprawić swoją jakość życia, odnaleźć swoją własną drogę. Być może będzie to droga maga …

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz