czwartek, 23 lipca 2020

Christina Lauren "Podróż nieślubna"

Tytuł: Podróż nieślubna 
Autor: Christina Lauren 
Wydawnictwo: Poradnia K Pierwsze wrażenie często bywa mylne i mamy zapewne już tego świadomość. A jednak wciąż dajemy się nabrać na piękne słowa, na atrybuty władzy, zwodzą nas maski przywdziewane przez ludzi. W ten sposób możemy skrzywdzić jednak dobrego człowieka, z góry przekreślając go i szufladkując, nie dając mu nawet możliwości obrony. 

Dane Thomas to wymarzony chłopak, jakich dziś się nie spotyka, Nic dziwnego, że trafiła na niego szczęściara Ami, ta z bliźniaczek, której się zawsze udaje, która wygrywa na każdej loterii, nawet tej, w której losy sprzedaje życie. W przeciwieństwie do drugiej siostry, Olive, której egzystencja od najmłodszych lat jest jedna wielką porażką, w której przypadku jeśli coś ma pójść źle, to z pewnością pójdzie. Teraz też – po stracie pracy, bez partnera, ale za to z dodatkowymi kilogramami w wyniku zajadania stresów i smutków, na dodatek w koszmarnej sukience, musi obserwować szczęście swojej siostry. I choć bardzo się z niego cieszy, to sama również chciałaby ułożyć sobie życie i spotkać kogoś przynajmniej tak dobrego jak Dane. 

Przyszły mąż siostry ma właściwie tylko jedną wadę w oczach Olive – starszego brata. Znienawidziła tego przystojnego mężczyznę od pierwszej chwili i nic nie jest w stanie zmienić jej zdania. Szczególnie, że również Ethan zachowuje się, jakby widział w Olive ognisko zarazy, i zdecydowanie jej unika. Teraz są zmuszeni spotkać się na ślubie i wystarczy kilka chwil, by kobieta ziała ogniem i pragnęła zamordować wroga z użyciem choćby widelca. 

Czy zatem w takiej sytuacji, ta dwójka byłaby w stanie wybrać się razem dokądkolwiek? Przekonamy się o tym z porywającej i zabawnej powieści pt. „Podróż nieślubna”. Autorka, Christina Lauren, w opublikowanej nakładem Wydawnictwa Poradnia K książce dostarcza nam wysokiej klasy rozrywkę, choć pod płaszczykiem humoru (niekiedy czarnego), kryją się również poważne treści. Mimo to lekturę można z pewnością polecić na wakacyjny wypoczynek, bowiem z pewnością będzie on wypełniony salwami śmiechu. Dobry humor w trakcie lektury jest gwarantowany, podobnie zresztą jak refleksja dotycząca naszych wyborów i … często pochopnych ocen. Powieść zatem warto polecić zarówno miłośnikom autorki, jak i tym, którzy szukają dobrze skonstruowanej historii, okraszonej humorem, ale dalekiej od banału. 

Fatalne zatrucie rybami morskimi w trakcie przyjęcia ślubnego to chyba pierwszy raz, kiedy dobra passa odwróciła się od Ami. Zwykle planująca wszystko w najdrobniejszych szczegółach i perfekcyjna, nie przewidziała zbiorowych problemów z żołądkiem i tego, że właściwie większość gości spędzi następne tygodnie w swoich domach, a dokładnie toaletach. Tylko Olive i Ethan, którzy nie korzystali z bufetu, uniknęli koszmarnych torsji i tylko oni są w stanie zastąpić Amii Dane`a w… podróży poślubnej. Czy jednak będą w stanie spędzić ze sobą kilka dni w jednym apartamencie, skoro nie są w stanie wysiedzieć koło siebie nawet trakcie kolacji? Co więcej, czy będą w stanie udawać nowożeńców, zarówno przed organizatorami, jak i … byłą dziewczyną Ethana? 

Już sam fakt wyjazdu w podróż (nie)ślubną zaprzysiężonych wrogów jest doskonałym pomysłem na komedię nie do końca romantyczną. Jeśli jednak dodamy sporo faktów, które wychodzą na jaw, problemy ze spojrzeniem prawdzie w oczy, otrzymujemy naprawdę dobry książkę, którą mogłoby napisać życie. Sympatyczna, mimo nieustannie toczonych wojen para, egzotyka wyjazdu, świadomość, że są skazani na siebie i wzmagające się przekonanie, jak bardzo pomylili się początkowo w swojej ocenie, to doskonały punkt wyjścia do romansu. Czy jednak pozwolą sobie na niego? A może to będzie coś więcej niż romans? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz