czwartek, 20 sierpnia 2020

Sherryl Woods "Słodkie magnolie. Smak nadziei"

Tytuł: Słodkie magnolie. Smak nadziei 
Autor: Sherryl Woods 
Wydawnictwo: HarperCollins Mówi się, że fortuna kołem się toczy, ale nigdy nie przypuszczamy, że utrata tej szeroko pojętej fortuny, może dotyczyć również nas. Zwykle niekorzystne dla nas wydarzenia przychodzą znienacka, zaskakując, mimo iż tak naprawdę będąc czujnym, już wcześniej moglibyśmy odczytać pewne sygnały zapowiadające nadchodzący kryzys. Zwykle jednak wierzymy, że pomyślność jest nam dana na zawsze i nie zastanawiamy się nawet nad tym, że szczęście może się od nas odwrócić. 

Jedną z tych osób, które miału niemal wszystko i nigdy się nie zastanawiały nad tym, że mogą to utracić, jest Maddie Townsend, szczęśliwa żona i matka. Ta ponad czterdziestoletnia piękna kobieta ma przystojnego męża, szanowanego w lokalnym środowisku lekarza, trójkę dzieci oraz piękny dom w miasteczku Serenity w Karolinie Południowej. Po skończonych studiach, kiedy to trzeba było spłacać edukację męża, zatrudniła się w charakterze księgowej, wykonując prace znacznie poniżej swoich możliwości, byle tylko umożliwić mężowi robienie kariery lekarskiej. Po narodzinach dzieci przestała być aktywna zawodowo, ale mimo piętnastoletniej przerwy w pracy zawodowej, ma sporo obowiązków w domu, przy dwóch nastoletnich chłopcach i sześciolatce. Dodatkowo pomagała mężowi również w otworzeniu gabinetu i zatrudnianiu personelu, nie mając świadomości, że jedna z wybranych przez nią osób, stanie się źródłem nieszczęścia. 

Kiedy po dwudziestu latach małżeństwa Bill oznajmia, że ma romans z pielęgniarką, a na dodatek jego kochanka spodziewa się dziecka, początkowo Maddie jest przekonana, że to kiepski żart. Niestety ten koszmar okazuje się być jednym z tych, które śnią się na jawie, wkrótce rozpad ich małżeństwa jest orzekany przed sądem. Zdruzgotana Maddie jest gotowa oddać mężowi wszystko, całe szczęście, że jedna z jej przyjaciółek w porę przejmuje dowodzenie i walczy o źródło utrzymania i o dom dla porzuconej kobiety. Jednak zabezpieczenie finansowe to jedno, a straty moralne pozostają inna kwestią. Nie mówiąc już o dramacie, jaki przeżywają związane z ojcem dzieci. Najstarszy z nich, Tyler, jawnie gardzi ojcem, a na dodatek ta niechęć rozciągnęła się również na sport, w który wciągnął go tata. Pech chce, że jest w tym naprawdę dobry, choć trener nie potrafi zrozumieć, jak tak genialny gracz może w ciągu zaledwie paru tygodni stracić formę. 

Cal Maddox od dwóch lat prowadzi szkolną drużynę baseballu, dlatego dziwne, że nie dotarły do niego plotki o rozstaniu Maddie z mężem – wówczas znałby przyczynę zachowania chłopaka. Wówczas jednak, może nie poznałby bliżej Maddie i ze zdumieniem nie stwierdził, że nie może przestać o niej myśleć. Mimo różnicy wieku uważa ją za interesującą kobietę, tak inną od byłej żony, która zostawiła go dla znanego sportowca. Czy jednak odważy się zrobić pierwszy krok? A czy sama Maddie jest gotowa komukolwiek zaufać? 

Te trudne decyzje dotyczące życia miłosnego i sposobu postępowania z najstarszym synem nakładają się na jeszcze jeden problem do rozwiązania. Problem, bowiem tak początkowo Maddie postrzega propozycję przyjaciółek, by wraz z nimi prowadziła salon SPA z siłownią. Choć początkowo kobieta waha się, nie tyle będąc niepewną powodzenia interesu, co nie mając zaufania do siebie, to na skutek wielu wydarzeń, ostatecznie zgadza się dołączyć do grona biznesmenów. Jak potoczą się losy Maggie? Czy pogodzi się z odejściem męża na tyle, by zacząć szukać owego związku? Czy da szansę przystojnemu trenerowi? Przekonamy się dzięki niezwykle wciągającej powieści „Smak nadziei”, która jest pierwszą częścią serii „Słodkie magnolie”, na podstawie której powstał popularny serial platformy Netflix. Książka autorstwa Sherryl Woods, opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins, to niezwykła opowieść o miłości, przyjaźni i o tym, że każdy czas jest dobry, by zawalczyć o siebie, by zacząć wszystko od nowa. 

Ta wyjątkowa historia zachwyci zarówno osoby lubiące romanse czy powieści obyczajowe, ale też najbardziej wymagających czytelników, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na wymowę powieści. Tu, mimo lekkości towarzyszącej lekturze, autorka porusza ważkie tematy, prezentując różne pomysły, koncepcje rozwiązania sytuacji, a przede wszystkim przerwania marazmu, w jaki popadła Maddie… Powieść przyciąga niczym magnes, trudno się od niej oderwać nie poznając wcześniej decyzji bohaterki dotyczących różnych sfer, bowiem każda zmiana pociąga za sobą kolejne … Brak komentarzy:

Prześlij komentarz