poniedziałek, 29 marca 2021

Ava Reed "Truly"

Tytuł: Truly
Autor: Ava Reed
Wydawnictwo: Jaguar


Okres studiów to dla wielu osób beztroski czas kojarzący się z wolnością. Wówczas można wyrwać się z domu, zamieszkać daleko od kurateli rodziców i korzystać z uroków studenckiego życia. Czy jednak faktycznie tak jest? Zapewne zupełnie inaczej kwestię studiowania widzą osoby, które nie mają środków na utrzymanie się w innym niż rodzinne mieście, które zmuszone są ciężko pracować, łącząc zatrudnienie ze studiowaniem, dla których okres studiów wiąże się w wieloma wyrzeczeniami.

Tak właśnie jest w przypadku dwudziestojednoletniej Andie, marzącej o studiach z zakresu marketingu. Wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką, June, dostają się na Uniwersytet Harbor Hill, tyle tylko, że Andie nieco później z uwagi na ciężką sytuacje w domu i kiepskie oceny. I tak June ma możliwość zadomowić się już niemal w Seattle, kiedy dołącza do niej Andie. Niestety miejsca w akademiku są już zajęte, a o wynajęciu mieszkania może tylko pomarzyć. Jej fundusz studencki świeci pustkami, wszystkie środki odkładane na ten cel poszły bowiem na leczenie śmiertelnie chorej matki. Poza opieką nad nią, Andie zajmowała się również farmą, ojcem oraz bratem, zatem trudno jej było skoncentrować się na nauce. Dlatego teraz zaczyna niemal od zera, a konieczność znalezienia pracy niemal od zaraz spędza jej sen z powiek.

Na szczęście może liczyć na June, która nie dość, że pozwala jej spać nielegalnie w akademiku, to jeszcze zaprowadza ją do lokalu, gdzie ponoć poszukują kogoś do pracy. Ale żadnej z nich nie przyjdzie nawet na myśl, jak ta rozmowa o pracę będzie przebiegała. W rezultacie June wylewa właścicielowi klubu, Mansonowi Greene, drinka na koszulę. Mimo tego, Andie otrzymuje pracę, choć nie ma żadnego doświadczenia w pracy za barem.

Nie jest jednak łatwo pracować w takim lokalu, szczególnie że nie wszyscy są dziewczynie przychylni. A przynajmniej tak by się mogło wydawać, bowiem Andie nie umie rozgryźć jednego ze współpracowników. Nie potrafi też do końca przewidzieć zachowania szefa, który pewnego dnia przyłapuje ją na spaniu w pracy… Jak zakończy się ta opowieść, podszyta łagodną nutką erotyzmu? Przekonamy się o tym sięgając po powieść pt. „Truly”, autorstwa Avy Reed. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Jaguar bestseller to lekka powieść, zbyt słodka, by nazwać ją erotykiem, ale też zbyt prawdziwa, by przeszły koło niej obojętnie te osoby, które po erotyki zwykle nie sięgają. Tu znajdziemy historię o marzeniach,  o wielu trudnościach, które trzeba pokonać w drodze do celu, o determinacji, ale też przyjaźni i przywiązaniu.

Książka stanowi pierwszy tom serii, a od jej lektury wprost nie można się oderwać. Już pierwsze rozdziały przyciągają niczym magnes, a mimo iż pewne wątki można uznać za niepotrzebne czy zachowania bohaterów - za naiwne, to jednak w żadnym razie nie wpływa to na odbiór książki. Szczególnie, że frapująca fabuła przyciąga, wartka akcja nie pozwala się nudzić, zaś zakończenie daje nadzieję na więcej. Co prawda nad bohaterami autorka pochyliła się niezbyt solidnie, mocno różnicując stopień zainteresowania nimi, ale i tak czytelnik sam wybierze tych, którzy stają się mu bliżsi. Dla mnie jest to Andie i Mason – duet, który intryguje i pomiędzy którym … aż iskrzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz