poniedziałek, 1 marca 2021

E.G.Scott "Dlaczego właśnie ja"

Tytuł: Dlaczego właśnie ja 
Autor: E.G.Scott 
Wydawnictwo: MUZA SA Bywa niekiedy tak, że jedno wydarzenie, jedna chwila mogą odmienić nasze życie. Oczywiście, może być to zmiana na lepsze, ale nasza dotychczasowa egzystencja może się również zawalić niczym domek z kart. A wówczas mamy dwa wyjścia – albo poddać się ostatecznie pogrążając w smutku, albo stawić czoła problemom i podjąć walkę o własne szczęście. 

Tę drugą opcję wybrała Charlotte Knopfler, błyskotliwa neurochirurg, która już na studiach zainteresowała wykładowców swoim potencjałem. Wystarczył jeden błąd, jedna pacjentka, która zmarła na stole operacyjnym, by jej pieczołowicie budowana kariera się zupełnie zawaliła. Teraz również pracuje z pacjentami, ale jej zajęcie leży daleko od tradycyjnej medycyny. Zajmuje się bowiem akupunkturą oraz reiki, wspólnie z przyjaciółką Rachel prowadząc prywatny gabinet. Niestety przeszłość nieustannie daje o sobie znać, a niepochlebne komentarze wypisywane pod adresem Charlotte i prowadzonej praktyki, odbierają jej pacjentów. Mimo wszystko nie poddaje się, starając się nie tylko skupiać zarówno na życiu zawodowym, jak i osobistym. Niestety jej nowy związek nie należy do najłatwiejszych, a mężczyzna – do tradycyjnych przedstawicieli swojej płci. Peter jest bowiem zatrudniony w agencji rządowej i nieustannie realizuje dla niej tajne misje. Dzięki temu jest zmuszony do niespodziewanych wyjazdów, ale i do utrzymywania ich związku w tajemnicy. A przynajmniej tak twierdzi. 

Charlotte długo zgadzała się na taki stan rzeczy, powiedziała o Peterze wyłącznie Rachel, choć nawet jej nie zdradziła wszystkich szczegółów. Tajemniczość mężczyzny, a także wykonywany przez niego zawód sprawiają, że kiedy kobieta otrzymuje telefon z biura lekarza sądowego hrabstwa Suffolk z prośbą o identyfikację zwłok jest przekonana, że jedzie ostatni raz zobaczyć Petera. Tymczasem zamiast niego na stole leży kobieta, zupełnie Charlotte nieznana, która z niewiadomych powodów miała przy sobie jej dane wraz z numerem telefonu. 

Wszystko wskazuje na to, że znalezione w parku ciało młodej kobiety było pełne wyciągu z wilczej jagody, która w odpowiednim stężeniu, jest homeopatycznym lekiem na wiele dolegliwości. Głównie wykorzystanie rośliny w medycynie naturalnej sprawia, że policja zwraca baczną uwagę na Charlotte, zaczynając podejrzewać ją o możliwość popełnienia zbrodni. 

O co tak naprawdę chodzi i kim jest nieznajoma kobieta z parku? Jakim sposobem weszła w posiadanie danych Charlotte i w jakim celu? Kim była i kim Charlotte była dla niej? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy wraz z bohaterka oraz policja w powieści pt. „Dlaczego właśnie ja”, pisarskiego duetu kryjącego się pod pseudonimem E.G.Scott. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA SA książka jest trzymającym w napięciu kryminałem, choć bohaterka jak na wykształconego neurochirurga o otwartym umyśle, jest wyjątkowa infantylną, wręcz głupiutką kobietką. Nie odbiera to jednak powieści mocy, lektura trzyma nas bowiem w napięciu i tak naprawdę długo nie orientujemy się o co w tej historii chodzi. Zawiłe tajemnice, zło, które czai się bliżej niż myślimy przekonują nas, że w wypadku tego duetu pewna może być tylko niepewność. Dlatego też po książkę śmiało mogą sięgnąć nie tylko osoby, które znają już twórczość E.G.Scott, ale również ci wszyscy, którzy szukają emocji, książki angażującej nasze szare komórki i budzącej zdziwienie. Nawet wówczas, kiedy o książce zapomina się od razu po jej odłożeniu, to z pewnością czas poświęcony na jej lekturę nie jest czasem straconym. 

1 komentarz:

  1. Coś dla mnie, tematyka mnie interesuje, takie książki lubię, czas poznać twórczość E.G. Scott.

    OdpowiedzUsuń