czwartek, 24 lutego 2022

Joe Ballarini "Bestie i bystrzaki. Poradnik łowczyni potworów. Tom 2"

Autor: Joe Ballarini
Wydawnictwo: Kobiece


Mogłoby się wydawać, że opieka nad dziećmi, to najgorszy ze sposobów, w jaki współczesna nastolatka może spędzać czas. I nawet, jeśli dostaje za to pieniądze, to na pewno nie jest to aktywność, którą można pochwalić się w szkole. Można bowiem zyskać dzięki temu łatkę dziwaka, kto bowiem może mieć frajdę bawiąc się lalkami czy samochodzikami wówczas, kiedy mógłby na przykład siedzieć przed ekranem komputera grając w pasjonujące gry, czy też snuć się z przyjaciółmi po galeriach handlowych.

Jeszcze do niedawna Kelly również nie wyobrażała sobie, że mogłaby poświęcać wieczory, opiekując się cudzymi dziećmi. Tyle tylko, że nie miała wyboru – chcąc jechać na wymarzony obóz, musiała na niego zarobić. A choć uważała spędzanie w ten sposób czasu za niezwykle nudne zajęcie, to szybko się przekonała, że o opiece nad dziećmi można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest w jej trakcie nudno. Szczególnie, że dotąd trzynastolatka nie zdawała sobie sprawy, że tak naprawdę nasz świat wypełniony jest potworami, które tylko czekają, by przejąć nad nim panowanie. A dzieci są dla nich szczególnie łakomym kąskiem dlatego też decydując się zostać babysitterką, jednocześnie narażamy się na wielkie niebezpieczeństwo.

Kelly w dość brutalny sposób poznała prawdę o istnieniu potworów, choć ostatecznie w Halloween udaje jej się pokonać jednego z najgroźniejszych, należącego do Boboludzi. Takich istot, ziejących nienawiścią do świata, jest siedem, a teraz pozostała szóstka czeka tylko, by wziąć odwet na nastolatce. Potwory będą szukały zemsty, należy spodziewać się ich niezwykłej aktywności. A tymczasem dziewczyna nie za dobrze radzi sobie podczas szkolenia na oficjalną członkinię kapituły Zakonu Babysitterek w Rhode Island. Może dlatego, że walcząc z potworami doskonale się bawi, i nie dostrzega powagi sytuacji.

Sytuacja może się jednak szybko zmienić, bowiem w jej życiu wiele się będzie działo. Przede wszystkim kolejne zlecenie na opiekę nad dzieckiem będzie na tyle nietypowe, by zwątpiła ona w swe umiejętności – jeszcze nigdy dotąd nie opiekowała się niemowlakiem. Na dodatek wyjątkowym, bowiem mały Theo, okazuje się być dzieckiem z przepowiedni dawnych babysitterek. Według proroctwa ma narodzić się opiekun-wojownik, który zniszczy Boboludzi, zatem wszystko na to wskazuje, że w przyszłości maluch ocali świat. Kelly musi w pracy naprawdę zmobilizować wszystkie swoje siły tym bardziej, że ataki na nią stają się coraz bardziej dotkliwe. Potwory bowiem postanowiły dotrzeć do niej niszcząc to, co dla niej najcenniejsze – jej rodzinę oraz najlepszą przyjaciółkę.

Jak zakończy się ta historia? Czy Kelly uda się uratować rodziców i zachować przyjaźń? Czy uda jej się odpowiednio zadbać o Theo? Czy rzeczywiście nastolatka jest tak wyjątkowa i można od niej oczekiwać czegoś więcej, niż od przeciętnej opiekunki do dzieci? Przekonamy się o tym dzięki porywającej powieści dla miłośników potworów (i dzieci) oraz awanturniczych książek o ratowaniu świata. Tym razem wrogiem są potwory, zaś dzięki książce „Bestie i bystrzaki”, drugiej już z serii „Poradnik łowczyni potworów”, spotkamy ich całe mnóstwo. Adresowana do młodych czytelników (ale odpowiednia nie tylko dla dzieci) powieść autorstwa Joe`go Ballarini, to wrota do krainy wyobraźni, w której czytelnik może przemienić się w wojownika mającego za zadanie ocalić świat. A fakt, iż na ramieniu będzie trzymał pieluszkę, a w ręku butelkę z mlekiem, nie odbiera mu męstwa.

Ta nieszablonowa powieść podbije serca wszystkich czytelników marzących o przeżywaniu przygód. Po lekturze tej brawurowo napisanej powieści już nigdy żaden nastolatek nie odmówi pozostania w domu z młodszym rodzeństwem, bo to przecież doskonała okazja, by pokazać swoją odwagę i zmierzyć się z potworami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz