poniedziałek, 23 maja 2022

Diana Palmer "Ocalona"

Tytuł: Ocalona
Autor: Diana Palmer
Wydawnictwo: HarperCollins


Mówi się, że plotka wylatuje wróblem, a wraca wołem, co doskonale obrazuje, jak bardzo prawda może ewoluować, jak się zmienia i jakie olbrzymie rozmiary może przybrać kłamstwo. Im bardziej pikantna plotka, tym szybciej się rozwija, wzbogaca o nowe szczegóły, tym bardziej też może skrzywdzić. Niestety mamy tendencję do zbyt pochopnego wyciągania wniosków, przydawania innym atrybutów, których nie posiadają, a taki fałszywy obraz rzeczywistości zaczyna żyć swoim życiem.

Tak właśnie jest w przypadku Idy Merridan, pięknej kobiety, która niedawno osiadła w Catelow w stanie Wyoming, w starym domu na terenie rodzinnego rancza. Szybko przypisano jej łatkę uwodzicielki łamiącej męskie serca, wesołej wdówki, która nie przejmuje się niczym i żadnemu mężczyźnie nie przepuści. Nie jest ważne, że tak naprawdę wiedziano tylko tyle, że jej pierwszy mąż popełnił samobójstwo, pozostawiwszy jej ogromny majątek, a drugi trafił do więzienia. Jednak sam fakt posiadania dwóch mężów i smutny koniec tych małżeństw, daje ogromne pole do wyobraźni. Tak naprawdę już nikt w miasteczku nie umie powiedzieć, który z jej podbojów jest prawdziwy, za to każdy ruch jest wnikliwie analizowany, przypisywane jest mu też głębsze znaczenie.

Również Jake McGuire uważa Idę za kobietę rozwiązłą, ale bardziej niż ten fakt bulwersuje go to, że nie padła ona przed nim na kolana. Jest przyzwyczajony do takich zachowań ze strony płci pięknej – bogaty, przystojny i wolny nie może opędzić się od kandydatek na panią McGuire. Problem w tym, że Jake wciąż leczy złamane serce, dzięki czemu może krytycznie spojrzeć na wszystkie potencjalne kandydatki na partnerkę. Niestety łączy je miłość do pieniędzy, a Jake jest przekonany, że widzą w nim tylko pełne konto. Podjął zatem decyzję, że ma dość kobiet, a wstrzemięźliwość seksualna wcale nie jest tak dokuczliwą, by się z nią nie uporać. Mimo tego usiłował sprowokować Idę, niestety spotkał się z jej strony z odmową nawiązania bliższej relacji.

Zranione ego boli, dlatego zaintrygowany Jake robi wszystko, by się do niej zbliżyć. Okazja pojawia się wkrótce, kiedy Idzie psuje się samochód. Kowboj proponuje jej podwiezienie, ze zdumieniem obserwując, że udają się do lekarza ortopedy, a kobieta lekko utyka. Kolejne spotkania sprawiają, że mężczyzna całkowicie zmienia o niej zdanie. Okazuje się, że historie jej romansów są po prostu wyssane z palca, jedyne za co kobieta jest odpowiedzialna, to za swoje fatalne wybory dotyczące mężów. Pierwszy skrywał latami swoją prawdziwą orientację seksualną, wynagradzając jej jednak sowicie lata z nim spędzone. Drugi zaś zainteresowany był wyłącznie jej pieniędzmi, a swoją słabość maskował agresją. To właśnie on sprawił, że Ida już do końca życia będzie kaleką, na dodatek po wyjściu z więzienia znów zaczął ją nękać. Telefony to jedno, ale kiedy ktoś rani jednego z jej koni, kobieta wpada w panikę. Całe szczęście, że ma koło siebie Jake`a…

Jak potoczy się ta historia? Czy Ida, która straciła zaufanie do mężczyzn zrobi wyjątek dla przystojnego kowboja? Czy dopuści go na tyle blisko, by coś do niego poczuć? Jak zareaguje, na dość niecodzienną propozycję Jake`a? Przekonamy się o tym dzięki wciągającej powieści pt. „Ocalona”, kolejnej już z serii „Wyoming Men”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins książka autorstwa Diany Palmer, to lekka choć daleka od banału lektura o miłości, dawaniu sobie szansy na miłość i zaufaniu. A także o tym, jak bardzo pozory mogą mylić. Książka spodoba się przede wszystkim miłośnikom romansów, choć i zwolennicy powieści obyczajowych znajdą w niej coś dla siebie. I mimo iż cała opowieść wydaje się dość naciągana, zaś zachowanie bohaterów nieco sztuczne, to tak naprawdę nie nam jest oceniać innych. Szczególnie, że pod wpływem stresu i miłości, robimy i mówimy dziwne rzeczy…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz