sobota, 13 sierpnia 2022

Katrina Rasbold "Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpieranie czarów i ataków psychicznych"

Autor: Katrina Rasbold
Wydawnictwo: Kobiece


Niekiedy w naszym życiu zdarza się gwałtowne nagromadzenie tragedii, problemów, negatywnych ludzi. Może to być znak, że dosięgła nas czyjaś negatywna energia, wywołana złością, zazdrością, złym życzeniem czy klątwą. Niestety ludzie nieustannie wzajemnie się atakują na wielu płaszczyznach, nie tylko fizycznej, ale i duchowej oraz energetycznej. Jeśli nie potrafimy sobie wówczas pomóc lub tej pomocy nie szukamy, to w naszym życiu mogą zacząć zachodzić powolne lub gwałtowne negatywne zmiany, bowiem nasze pole energetyczne jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Naszej podatności na ataki parapsychiczne i tego, że jest mnóstwo ludzi, którzy pragną nam zaszkodzić, nie zmienimy. Natomiast możemy podjąć pewne kroki mające na celu zapobieganie tym atakom, chroniące nas przed nimi. W jaki sposób to zrobić? Zbiór rozwiązań, a właściwe instrukcji pozwalających pokonać parapsychiczne kryzysy i wieść szczęśliwe życie podaje nam Katrina Rasbold w swojej książce pt. „Złe uroki. Rozpoznawanie, oczyszczanie i uzdrawianie z klątw oraz odpieranie czarów i ataków psychicznych”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego nowość to kompendium wiedzy na temat tego, jak się chronić przed atakami – tymi niezamierzonymi i tymi celowymi. I to w jaki sposób chronić nie tylko siebie, ale i swoich bliskich.

To zatem książka dla wszystkich, którzy chcą odzyskać poczucie bezpieczeństwa i to bezpieczeństwo zapewnić innych. Co istotne, książka Rasbold adresowana jest zarówno do osób, które miały już do czynienia z magią lub nawet stosują ją na co dzień, jak i dla tych, którzy po magiczne zaklęcia sięgną po raz pierwszy. Autorka zapewnia bowiem, że za pomocą rytuałów oczyszczających czy ochronnych nie da się nikomu wyrządzić krzywdy nawet wówczas, kiedy niewłaściwie je dobierzemy niebezpieczeństwo nie istnieje – możemy tylko pomóc.

Książka składa się z pięciu części, z czego pierwsza stanowi wprowadzenie do tematu pomagając zrozumieć, czym w ogóle ataki parapsychiczne są. Autorka podkreśla tu, że – niestety – coraz więcej ludzi próbuje wykorzystywać swoją energię do urzeczywistnienia własnych celów i odmiany życia, a niekiedy i do krzywdzenia innych. Wzrost liczby osób zajmujących się magią spowodował w naturalny sposób wzrost liczby ataków, bowiem – w przeciwieństwie do fizycznej agresji, jeśli chodzi o magię to mało kto boi się odwetu. Warto jednak podkreślić, że ważne jest, by nie mylić zwykłych życiowych doświadczeń z opresją o charakterze paranormalnym. Każdego z nas czekają bowiem takie doświadczenia, jak śmierć, problemy finansowe, zdrada itp., nie warto zatem wpadać w paranoję i traktować wszystkich negatywnych doświadczeń jak klątwy.

W części drugiej poznamy rodzaje ataków – autorka omawia tu ataki przypadkowe, uroki, ale również „złe oko”, czyli klątwę spowodowaną przez zazdrość. Charakteryzuje również ataki o charakterze niemagicznym , które mogą mieć podstępny i długofalowy charakter oraz ataki umyślne, przede wszystkim klątwy i złe uroki. Autorka porusza tu również temat oczyszczania swojej przestrzeni energetycznej i działań sprzyjających odzyskaniu wewnętrznej spójności. Lektura części trzeciej pozwoli rozwiać wątpliwości, czy to atak parapsychiczny. To niezwykle problematyczna kwestia, nowiem objawy takich ataków przypominają typowe choroby, uzależnienia, pech i odwrotnie – zbyt często za ataki bierzemy zwykłe wydarzenia. Poznamy listę objawów towarzyszących atakom parapsychicznym, tj. ostre bóle głowy, koszmary, depresja, niewytłumaczalne poczucie zimna lub gorąca.

Niezwykle cenna jest część czwarta, ona bowiem dokładnie tłumaczy, jak sobie radzić z atakami. Autorka przywołuje tu metodę IUW, czyli: Identyfikacja – Uprzedmiotowienie – Wypędzenie (pozbycie się tego, co przeszkadza nam w drodze do celu). Pisze również o samooczyszczeniu, o etapach reagowania na atak psychiczny i o przygotowaniu przestrzeni do leczenia. Ostatnia, piąta część, pozwala nam odzyskać siłę po ataku i zachować czystość. Autorka wspomina również o ewentualnym odwecie, a także o dodatkowych środkach ochronnych, uniemożliwiających napastnikowi dalsze ataki.

Lektura książki otwiera nasze umysły na magię i pozwala zweryfikować, czy wszystko to, co przytrafia nam się w życiu to zwykłe doświadczenia, które stają się udziałem każdego człowieka, czy raczej staliśmy się ofiarą ataku. Ten podręcznik, stanowiący naszą tarczę, napisany jest prostym językiem, zrozumiałym nawet dla laików. Nie zawiera co prawda dokładnych przepisów, zaklęć czy uroków, ale proste sposoby zabezpieczenia się. W szczególnie skomplikowanych przypadkach autorka poleca udanie się do specjalisty, choć te dwie ścieżki absolutnie się nie wykluczają.

1 komentarz: