sobota, 1 października 2022

Alicja Stepek "Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków"

Tytuł: Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków
Autor: Alicja Stepek
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULSMówi się, że w grupie siła. Wiedzą o tym doskonale przyjaciele, ale też i rodzeństwo. Czym więcej osób, tym więcej pomysłów na fantastyczne zabawy czy też możliwości zrobienia czegokolwiek – każdy bowiem wnosi określone kompetencje, talent, inną umiejętność. To sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Większa grupa to oczywiście również więcej szalonych pomysłów, również takich, które nie powinny się doczekać realizacji, ale istotne jest, aby w chwilach trudnych działać wspólnie i nie poddawać się zwątpieniu. Zawsze też można liczyć na przyjazne jednostki dookoła szczególnie, jeśli z uśmiechem i wdzięcznością przyjmujemy pomoc.

Przekonują się o tym każdego niemal dnia sympatyczne psiaki zamieszkujące niewielki, drewniany domek na skraju Dębowego Lasu w Dolinie Futrzaków. Poza mamą Gają mieszkają one z ludźmi, choć opiekunowie nie stanowią centrum ich świata. Ten tak naprawdę jest wszędzie, gdzie tylko można się dobrze bawić, bowiem pieski o nietypowym, wielokolorowym umaszczeniu, są niezwykle ciekawskie i głodne przygód. O ich codzienności, dylematach i dobrej zabawie możecie przeczytać w niezwykle wciągającej opowieści dla młodszych czytelników pt. „Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków”.

Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS książka autorstwa Alicji Stepek, ilustrowana przez Annę Andrzejewską, to fascynująca wyprawa do Doliny Futrzaków i do Dębowego Lasu, pozwalająca nie tylko na przeżywanie dzieciom wspaniałych przygód wraz z pieskami, ale również mogąca stanowić element lekcji języka polskiego. To lektura adresowana również do terapeutów i innych specjalistów, którzy na jej podstawie mogą budować scenariusz zajęć, jak i dla nauczycieli przyrody, tak bowiem odgrywa ogromną rolę w książce. Nie ma chyba odbiorcy (czy to dziecka czy rodzica/opiekuna), który nie da porwać się tym zabawnym pieskom.

Kolorowe Szczeniaczki, czyli Bruno o osobowości lidera i ogromnej ciekawości świata, Luna, łasuch Frodo, Lupus, Fiona i Tara, to główni bohaterowie tej niezwykłej opowieści, pozwalającej nie tylko poznać wybryki szczeniaków, ale również ich przyjaciół, a także różnego rodzaju emocje. Przekonamy się również, że każdy wybór ma konsekwencje, nauczymy dobrych manier, poznamy zwierzęta i ich cechy charakterystyczne. Będzie to możliwe przede wszystkim dlatego, że szczeniaki w swojej ciekawości poznają świat, nie wahają się przed podejmowaniem ryzykownych decyzji, a choć ich wyprawy obarczone są wielkim ryzykiem, to przy pomocy życzliwych zwierząt, zawsze na szczęście kończą się dobrze. Ekscytacja towarzysząca wyprawom szczeniaków, jak tej pierwszej, która miała im pokazać, jak wygląda prawdziwy świat, udziela się także nam. A także niepokój, czy i tym razem szczeniaki wyjdą z tarapatów, bowiem w swojej ciekawości szczeniaki m.in. wpadły do wody i wszystko skończyło się dobrze tylko dzięki interwencji bobra Kastora.

Historie podzielone są na pory roku, które dodatkowo pozwalają poczuć zmienność przyrody i ubarwiają historie. Wszystko to sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością, wprowadzającą dziecko w świat przyrody, ale i fundamentalnych wartości. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie w Dolinie Futrzaków!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz