niedziela, 5 lutego 2023

Aleksandra Tyl "Ostatnia podróż"

Tytuł: Ostatnia podróż
Autor: Aleksandra Tyl
Wydawnictwo: Prozami


Czasami życie potrafi nas niemile zaskoczyć obsadzając w rolach, w których tak naprawdę być nie chcemy. Wówczas możemy albo pokornie przyjąć ten scenariusz, co najwyżej frustrując się coraz bardziej i złorzecząc na okropny los albo próbować wywalczyć coś dla siebie. Są jednak takie sytuacje, w których tak naprawdę nic już prawie nie możemy zmienić, zrobić, co najwyżej swój stosunek do tej chwili i do tego, co się dzieje.

Właśnie w obliczu takiej sytuacji stanąć musi Patrycja, niegdyś popularna modelka, która zamieniła karierę na życie rodzinne i wydaje się żałować tego coraz bardziej. Choć to może nie tyle tęsknota za tamtą pracą, podróżami czy czasem dla siebie, tylko przytłoczenie codziennością. Obecnie bowiem Patrycja jest matką trójki dzieci, w tym bliźniaków, żoną Grzegorza, próbuje być również aktywna zawodowo, zajmuje się promocją internetowego sklepu z modą. Wraz z pojawieniem się potomstwa przybywało obowiązków, ale z Grzegorzem świetnie sobie radzili, dzieląc się obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi. Niestety od pewnego czasu wszystko się zmieniło, rzadkie są bowiem momenty, kiedy mąż jest w domu i uczestniczy w ich wspólnym życiu. Nawet wakacje w Grecji odwołał w ostatnich chwili, wymigując się pracą i skazując Patrycję na wypoczynek z trójką małych dzieci.

Każdy dzień jest dla Patrycji jak walka. Pracuje z domu i jest coraz bardziej rozgoryczona postawą męża, bowiem na nią spadły wszystkie obowiązki. Grzegorz wraca coraz później, w ciągu dnia jest nieuchwytny i nie można na niego liczyć. Problem leży również w opiece nad dziećmi, bowiem Patrycja nie może liczyć ani na pomoc swoich rodziców, ani mieszkających w innym mieście teściów. Kiedy jeszcze przyjaciółka Patrycji, wielokrotna rozwódka sugeruje, że Grzegorz być może ma romans, kobiecie wydaje jej się to wielce prawdopodobne. Dlatego, kiedy zapytany o inną kobietę mężczyzna zaprzecza, by zdradził Patrycję, a kilka dni później wykupuje rejs po Morzu Śródziemnomorskim, o którym jego żona zawsze marzyła, może się to wydawać podejrzane. Patrycja cieszy się jednak niczym dziecko szczególnie, że ma to być podróż bez dzieci. Mąż zajął się wszystkim, sprowadził nawet swoja matkę, by na czas ich nieobecności zajęła się maluchami. Jednak raj, do którego zabrał ją Grzegorz szybko zamienia się bowiem w piekło. Okazuje się, że rejs był tylko pretekstem, by zdradzić Patrycji pewną tajemnicę…

Jak zakończy się ta książka? Co dzieje się z Grzegorzem? Jaką niespodziankę trzyma dla Patrycji i w jaki sposób ta wiadomość zmieni jej życie? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki pt. „Ostatnia podróż”, autorstwa Aleksandry Tyl. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Prozami książka tylko pozornie przypomina banalny romans. W istocie historia jest dużo głębsza i budzi całe spektrum emocji. Tym samym to lektura zarówno dla tych, którzy lubią romanse, jak i powieści obyczajowe. Skonstruowana w ten sposób, że budzi coraz większe zaciekawienie powieść pomaga nam zmierzyć się z trudnymi etapami w życiu, pozwala wyobrazić sobie, co musi czuć bohaterka i jej rodzina po otrzymaniu takiej wiadomości, jaką przekazał Grzegorz.

Piękne jest to, że lektura książki, mimo iż napełnia nas smutkiem, to niesie również nadzieje. Nadzieję na to, że poradzimy sobie w każdej sytuacji, a także na to, że po drugiej stronie jest coś więcej…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz