poniedziałek, 6 stycznia 2014

Billy Roberts "Uzdrawianie holistyczne. Technika nadi dla ciała i umysłu"

Tytuł: Uzdrawianie holistyczne. Technika nadi dla ciała i umysłu
Autor: Billy Roberts
Wydawnictwo: Illuminatio
Holistyczne podejście do człowieka nie jest niczym nowym. Nawet Światowa Organizacja Zdrowia zawarła w definicji zdrowia - stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu – koncepcje wielu elementów składowych, uzupełniając zresztą w ostatnich latach określenie dodatkowo o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego” a także o wymiar duchowy.

Do dobrego samopoczucia i sprawnego funkcjonowania w otoczeniu konieczne jest zatem nie tylko zdrowie fizyczne, ale również psychiczne, a także społeczne i duchowe. Jakiekolwiek zaburzenia w naszym funkcjonowaniu w obrębie tych sfer przekładają się na niedostatki w innej sferze, a nawet poważne problemy. Jak zatem zadbać o swoje drowie, rozumiane jako całość? Jak pozbyć się zarówno dokuczliwych bólów głowy, jak i braku zdecydowania, motywacji i poczucia porażki? 

W drodze ku satysfakcjonującemu życiu i efektywnym działaniom, wsparciem może służyć książka „Uzdrawianie holistyczne. Technika nadi dla ciała i umysłu”, opublikowana nakładem wydawnictwa Illuminatio. Autor, Billy Roberts, założyciel pierwszego w Wielkiej Brytanii ośrodka zajmującego się studiami parapsychologicznymi i duchowymi oraz alternatywnymi formami terapii, jest jednocześnie najlepszym dowodem na to, że właściwe odżywianie, właściwe postępowanie czy stosowanie technik medytacyjnych, może być kluczem do ogólnie pojętej zdrowotności, szczęścia i spełnienia marzeń. 

Wiele lat temu Roberts był uzależnionym od narkotyków mężczyzną, u którego odezwała się groźna choroba uniemożliwiająca normalne życie i zmuszająca do wielokrotnych pobytów w szpitalu. Poszukując najlepszych dla siebie rozwiązań i ratunku, Roberts zgłębiał zagadnienia dotyczące technik samorozwoju, metod uzdrawiania, filozofii jogicznej oraz psychologii. Niepostrzeżenie wkroczył na ścieżkę, nazywaną przez mistrzów jogi Ścieżką Spełnienia, którą podąża do dziś. Jego książka jest wynikową przemian dokonujących się w samym autorze, ale także darem dla wszystkich czytelników – nie tylko tych, którzy poszukują dobrego sposobu na uleczenie swojego ciała, ale także tych, u których cierpi dusza.

Autor zdradza nam sekret techniki nadi, czyli skutecznej metody utrzymywania systemy energii w stanie równowagi i harmonii. Podkreśla, że jedynym jej celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na nasze zdrowie – dzięki nadi nie tylko zwiększy się nasza świadomość i koncentracja, ale również lepiej poznamy swoje ciało i będziemy w stanie przeciwdziałać brakowi równowagi oraz różnym dysfunkcjom. 

W kolejnych rozdziałach książki, Roberts przybliża nam zagadnienia związane z aurą i bioluminescencją oraz działaniami umożliwiającymi nam dokonanie głębszego wglądu w nasze życie i przejęcie nad nim kontroli. Opisuje także pionierskie badanie przeprowadzone przez dr Kilnera Semyona oraz Valentinę Kirlian, będące inspiracją dla wszystkich związanych z medycyną diagnostyczną. Przybliża również kwestie związane z systemem czakr i metodą równoważenia rotacyjnego, dzięki której możliwe jest pobudzenie aktywności poszczególnych czakr. Prezentuje ponadto procedury stymulowania systemu subtelnej energii, stanowiące integralny element techniki nadi. 

W procesie osiągania równowagi, nie można również zapomnieć o znaczeniu pozytywnego myślenia, nastawienia oraz zwracania się z prośbą do Wszechświata o różnego rodzaju rzeczy. Autor podpowiada, w jaki sposób możemy zwiększyć kontrolę nad stosunkiem naszych oczekiwań do efektów oraz przepływem energii przez nasze nadi, aby odzyskać i utrzymać dobry stan zdrowia. 

Roberts wyjaśnia również dokładnie, w jaki sposób możemy skutecznie przywrócić sobie zdrowie, oddziałując na przepływ prany oraz pozbywając się blokad dzięki wysyłaniu w wyobraźni prany z jednego narządu do innego. Autor przygląda się również zagadnieniu częstotliwości energetycznej, samouzdrawianiu oraz różnym zabiegom, pozwalającym osiągnąć konkretne cele, jak na przykład pozbycie się stresu czy rozluźnienie. Wraz ze swoją żoną, omawia również składniki zdrowej diety oraz pokazuje jej wpływ na wszystkie poziomy naszej świadomości. Porusza ponadto temat związany z duchową transformacją zachodzącą obecnie na planecie.

Technika nadi, jako holistyczny system, może być stosowana w procesie rozwoju duchowego niezależnie od naszych przekonań – choć te mogą być powodem odrzucenia książki jeszcze przed jej lekturą. Warto jednak zachować otwarty umysł i wyzbyć się sceptycyzmu przynajmniej do chwili, kiedy nie spróbujemy opisanych w poradniki metod i technik. Potraktujmy „Uzdrawianie holistyczne. Technika Nadi dla ciała i umysłu”, jako jeden ze sposobów, dzięki których możemy osiągnąć więcej i żyć lepiej, a wówczas nie będzie mowy o krytycznym nastawieniu, które pozbawia nas szansy na odmianę. Teraz, każdy z nas może uzdrowić samego siebie, zatem warto otworzyć się na ten eksperyment i zaryzykować głębsze poznanie siebie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz