czwartek, 4 lutego 2016

Patryk Chwastek, Barbara Tworek "Andaluzja. Travelbook. Wydanie 1"

Autorzy: Patryk Chwastek, Barbara Tworek
Wydawnictwo: Bezdroża 


Andaluzja to jeden z najczęściej wybieranych regionów Hiszpanii, a przy tym doskonała propozycja nie tylko na wakacyjny wypoczynek. Interesujące miejsca, zabytki pamiętające burzliwą przeszłość kraju współistnieją tu z pieszczącymi podniebienie specjałami czy gorącą muzyką i pełnym zmysłowości tańcem. Dla tych, którzy Hiszpanię kochają i dla tych, którzy dopiero zamierzają odkryć jej sekrety, wydawnictwo Bezdroża przygotowało wspaniałą propozycję. 

Przewodnik „Andaluzja” to nie tylko szybka podróż po najważniejszych zabytkach, ale prawdziwy, pociągający obraz tej wyjątkowej krainy, pełnej kontrastów, słońca, otwartych ludzi, których warto poznać oraz rzeczy, które trzeba zobaczyć i poczuć. Niewielkiej objętości „Travebook” ma poręczny format, dzięki czemu nie obciąży zbytnio naszego bagażu, stając się niezastąpionym towarzyszem podróży i zachętą, by eksplorować kolejne zakątki Andaluzji. Sięgnąć należy do niego koniecznie również przed podróżą, zdobywając cenne informacje, dotyczące nie tylko przyszłej trasy, ale również noclegów czy środków transportu. Korzystając z przewodnika będziemy mogli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, poradzimy sobie w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, dzięki czemu nic nie będzie w stanie położyć się cieniem na naszych wspomnieniach ze słonecznej Andaluzji. 

W publikacji znajdziemy wiele praktycznych informacji związanych z pobytem w Andaluzji – dowiemy się, kiedy region najlepiej jest odwiedzić, poznamy szczegóły dojazdu różnymi środkami transportu oraz ceny i warunki funkcjonowania komunikacji miejscowej. Autorzy nie mogli zapomnieć o tym, co w Andaluzji zasługuje na szczególne podkreślenie, czyli o wyżywieniu i miejscach, w których należy szukać najlepszych okazji do skosztowania specjałów kuchni regionalnej. W „Informatorze A-Z” zawarte zostały ponadto informację na temat możliwości, aktywnego wypoczynku, aptek, banków, dróg i innych kwestii, związanych z codziennym funkcjonowaniem w hiszpańskich warunkach.

Rozdział poświęcony warunkom krajoznawczym odkryje przed nami dane geograficzne, kalendarium wydarzeń historycznych, a w części poświęconej społeczeństwu dowiemy się, jaka religia jest w Andaluzji dominującą oraz jaki jest oficjalny język. Autorzy przewodnika w kolejnych rozdziałach odkrywają przed nami andaluzyjska kulturę i sztukę, przybliżają popularne święta i festiwale oraz tajniki architektury mauretańskiej.

Zatrzymując się w kolejnych prowincjach poznamy zarówno ich charakter, historię, jak i miejsca i zbytki warte zobaczenia. Mapki okolicy pozwolą zorientować się w układzie ulic i uliczek oraz położeniu najważniejszych budynków, budowli czy parków, zaś szczegółowe informacje dotyczące noclegów i wyżywienia pozwolą poznać aktualne ceny oraz trafić pod właściwe adresy. Dzięki temu będziemy mieli okazję zwiedzić takie prowincje, jak: Almería, Granada, Huelva, Jaén, Kadyks, Kordowa, Malaga i Sewilla. Każda z nich może zauroczyć swym wdziękiem, zaskoczyć różnorodnością oferty gastronomicznej czy ilością zgromadzonych zabytków. 

Niezależnie od tego, czy wybieramy się do Andaluzji wraz z biurem podróży czy też zamierzamy eksplorować ją samodzielnie, to warto sięgnąć po przewodnik „Andaluzja”, dzięki któremu poznamy historię danego zabytku, dowiemy się, jaka kwotę musimy przeznaczyć na jego zwiedzanie oraz pozyskamy informację, kiedy możliwość zwiedzania istnieje. Dzięki szczegółowemu opisowi miejsc i rzeczy wartych zobaczenia możemy dokonywać świadomych wyborów tak, by zaspokoić własne potrzeby i indywidualne gusta. Z przewodnikiem „Andaluzja” podróż staje się łatwiejsza, zaś oglądane cuda zyskują nowa jakość, bowiem ich istnienie jest poparte rzetelną wiedzą, zdobytej dzięki lekturze.

Przykładowy rozdział książki znajdziesz TU.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz