niedziela, 22 maja 2016

Czas na meblowanie pokoju do pracy!

Niezależnie od tego, czy wnętrze naszego domu bądź biura charakteryzuje minimalizm, czy też domową atmosferę tworzymy otaczając się większą ilością ulubionych przedmiotów, są takie meble, które znajdziemy pod każdym dachem. Mowa tu o krzesłach, które znacząco poprawiają komfort naszej egzystencji – krzesłach ergonomicznych i trwałych, wygodnych, pasujących do wystroju bądź też nadających pomieszczeniu szyku czy powiewu lekkości i nowoczesności. Za pomocą krzeseł możemy przełamywać schematy, tworzyć eklektyczne wnętrza, łączyć różne style ze sobą w zaskakujący, ale też i inspirujący sposób.

Osobiście nie wyobrażam sobie mieszkania czy biura bez wygodnych krzeseł, może właśnie dlatego były one moim pierwszym zakupem, dokonanym jeszcze w trakcie remontu mieszkania, nie mając nawet pomysłu na aranżację przestrzeni. To one pozwoliły mi zbudować klimat i to one wyznaczyły kierunek, w jakim poszłam dobierając kuchenne meble czy kolory.

Z uwagi na to, że bardzo dużo czasu spędzam pracując przy komputerze konieczny stał się również zakup wygodnego fotela do pracy przy biurku. Poszukiwania zaprowadziły mnie na stronę Centrumkrzesel.pl, na której znaleźć można wiele modeli, kolorów i rodzajów krzeseł, w zależności od naszych potrzeb i indywidualnych preferencji. Koncentrując się na fotelach i krzesłach biurowych, mój wybór padł na trzy modele, które idealnie pasują do mojego domowego biura.

Pierwszy z nich to fotel Invitus R Steel, zwracający uwagę szerokim siedziskiem oraz profilowanym, wysokim oparciem, wyposażonym dodatkowo w zagłówek. Już wyobrażam sobie godziny spędzone w nim w trakcie pisania dla Was recenzji albo artykułów (Sic!)… 
źródło: centrumkrzesel.pl

Fotel jest tapicerowany, zaś do wyboru mamy dwa gatunki naturalnej skóry: licową oraz dwoinową oraz trwałe tkaniny. Dla osób troszczących się o swój kręgosłup, albo odczuwających dolegliwości bólowe z pewnością ważna będzie informacja, iż fotel ten posiada ergonomiczny mechanizm ruchowy Epron Syncron, co oznacza, że jego oparcie wychyla się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1, dając jednocześnie możliwość blokady wybranego kąta wychylenia w pięciu pozycjach. Regulacja wysokości siedziska następuje za pomocą podnośnika pneumatycznego, a regulować można również wysokość podłokietników. Ponieważ na podłodze mam panele, istotną kwestią jest ich ochrona przed zniszczeniem. Fotel Invitus R Steel, w wyposażeniu standardowym posiada co prawda samohamowane kółka do powierzchni dywanowych, ale istnieje możliwość (na życzenie) montażu kółek miękkich, które ograniczają zużycie powierzchni drewnianych. Fotel posiada 3-letnią gwarancję (oraz aż 5-letnią na podnośnik pneumatyczny). Waham się jeszcze pomiędzy kolorem białym a czarnym, ale ta pierwsza opcja jest chyba moim faworytem. 

źródło: centrumkrzesel.pl

Drugi z modeli, które zwróciły moją uwagę, to fotel Ergofix, który mógłby nadać pomieszczeniu lekkości i nowoczesności. Posiada on mechanizm ruchowy Synchro SELF, polegający na równoczesnym ruchu oparcia i siedziska z możliwością blokady w każdej wybranej pozycji wychylenia, dzięki czemu możliwy jest ciągły kontakt oparcia z plecami. Dzięki temu, iż pianka siedziska produkowana jest w technologii wylewania (wtrysku), mamy gwarancję zachowania sprężystości, nawet przy wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Tu również uległam urokowi bieli i niepokojąco zbliżam się do decyzji o zmianie koloru ścian, aby z kolorem krzesła doskonale współgrały. 
źródło: centrumkrzesel.pl

Trzeci, nieco futorystyczny model, to … fotel Futura 3 S, w którym również zastosowany został nowoczesny mechanizm Synchro SELF oraz wielofunkcyjny podłokietnik 4D, możliwy do regulacji w czterech płaszczyznach. Oparcie fotela wyposażono w profil części lędźwiowej kręgosłupa, posiadający regulację wysokości, dzięki czemu mogłabym dopasować go do mojego wzrostu. Możliwa jest również regulacja głębokości siedziska (odległości siedziska od oparcia) i to za pomocą jednego ruchu dźwigni.
źródło: centrumkrzesel.pl

Z racji tego, iż na stronie znaleźć można wiele innych krzeseł o różnym przeznaczeniu, nie mogłam się oprzeć, żeby nie spojrzeć na modele dla dzieci. Wypatrzyłam dla mojej niezwyciężonej siostrzenicy Meli cudowny zestaw Pufy Football XXXL, którym na dodatek będzie mogła podzielić się ze swoim bratem Antosiem!

źródło: centrumkrzesel.pl

Na uwagę zasługuje również fakt, iż produkty oferowane przez Centrumkrzesel.pl są w 98% gotowe do recyklingu, zaś firma przy pakowaniu produktów używa jak najmniej folii, oraz kilkukrotnie wykorzystuje opakowania tekturowe! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz