czwartek, 25 maja 2017

Zofia Stanecka "Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów"

Tytuł: Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów
Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: EGMONTMówi się, że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Skąd jednak to przekonanie? Przecież, kiedy pada, można robić mnóstwo fascynujących rzeczy – grać w karty, czytać książki fantasy albo oglądać wciągający film. Można też … przenieść się do równoległego świata, zamieszkiwanego przez wredne gobliny o dość odstraszającej fizjonomii.

O tym, jak wygląda świat tych stworów, jaki klimat panuje w Lesie Goblinów i co jest ich największym marzeniem, przekonamy się dzięki lekturze niezwykle wciągającej książki dla dzieci, która rozbudza zarówno pasję do czytania, jak i do przeżywania przygód. Mowa tu o nowej pozycji wydawnictwa Egmont, z serii „Poczytaj ze mną”, pt. „Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów”. Książka fantasy autorstwa Zofii Staneckiej, bogato ilustrowana przez Aleksandrę Krzanowską, to niezwykła wyprawa w świat wyobraźni, ale też i w świat wartości. Mamy tu równoległą krainę zamieszkaną przez paskudne i złośliwe stwory, ale – jak się okaże – również wśród nich są jednostki o czystym sercu. Ta niewielkiej objętości powieść dla młodych czytelników rozbudza pasję czytania i przepełnia nas magią, pozwalając uwierzyć, że wszystko jest możliwe, a już szczególnie w trakcie deszczu. 

Przenosimy się do deszczowego Londynu, gdzie wraz ze swoją młodszą siostrą Gają mieszka Feliks. Mimo późnej pory wciąż nie może zasnąć, niepokoi się bowiem zachowaniem dziewczynki – nie dość, że wciąż gdzieś znika, to jeszcze kłamie. Opowiada na przykład, że w czasie deszczu wraz ze ich sąsiadką Roweną, władczynią Elfiej Doliny i jej psem Niallem, przenoszą się do magicznego świata, zamieszkiwanego przez gobliny oraz przez barat Roweny. Feliks jest przekonany, że to tylko dziecięca fantazja, opowieść mająca na celu ukrycie prawdziwego zajęcia siostry, ale pewnej nocy jest zmuszony zmienić zdanie. Jest bowiem świadkiem niezwykłego zdarzenia, kiedy to na ulicy nagle pojawia się zamkowa wieża, a sąsiadka wraz z jego siostrą znikają w jej wnętrzu. Jemu również udaje się w ostatniej chwili przejść przez tajemne wrota, choć gdyby wiedział, co czeka go po drugiej stronie, kiedy to wpadnie w łapy goblinów, z pewnością by się zastanowił …

Czy Feliks wymknie się goblinom? Czy w tym niezwykłym świecie uda mu się odnaleźć siostrę i Rowenę? Jakie przygody czekają na młodych bohaterów? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w uroczej książce autorstwa Zofii Staneckiej. Proste zdania, sugestywne ilustracje pobudzające wyobraźnię i przenoszące nas niczym za dotknięciem magii do innego świata – na to wszystko możemy liczyć dzięki lekturze „Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów”. Nawet się nie spostrzeżemy, jak głęboko wciągnie nas ta opowieść i to niezależnie od wieku. Bo przecież w czasie deszczu i dorośli nie chcą się nudzić, warto więc dać się porwać wraz z dzieckiem przygodzie!Za książkę dziękuję Sztukater.pl

2 komentarze:

 1. Propozycja czytelnicza na rodzinne zaczytanie, bardzo chętnie z niej skorzystam, już wciągnęłam na listę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! Jakże się cieszę, że wokół rodzinka się rozrasta i mnóstwo dzieciaków w różnym wieku mam wokół siebie. I jest pretekst, by poszukiwać takich książek:-)

   Usuń