czwartek, 29 czerwca 2017

Lauren Farnsworth "Quizy dla małych geniuszy"

Autor: Lauren Farnsworth
Wydawnictwo: JednośćKażde dziecko z przyjemnością uczestniczy w zabawach, które nie tylko sprzyjają poprawie samopoczucia, ale wspierają zarówno fizyczny rozwój jak i zdolności umysłowe. Zabawa jest idealnym dla dzieci sposobem przybliżania oraz pojmowania otaczającego je świata, w jej trakcie dzieci opracowują strategie działania, które służą rozwiązywaniu problemów, rozwijając jednocześnie analityczne myślenie. Zabawa jest nie tylko wstępną formą nauki, ale samą nauką, odpowiednią dla danego wieku i stopnia rozwoju. 

Dla dzieci nauka jest połączeniem działania i myślenia, dlatego warto proponować już od najmłodszych lat zabawy, które niosą w sobie elementy poznawcze, które bawiąc – jednocześnie uczą. Takie funkcje spełniają wszelkiego rodzaju gry i zabawy tematyczne, puzzle, zagadki oraz łamigłówki, które wciągają malucha do świata nauki, a jednocześnie dostarczają niekończących się wrażeń oraz fascynujących przygód. Jedną z takich pozycji adresowanych do dzieci w wieku szkolnym jest książka „Quizy dla małych geniuszy”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Opracowany przez Lauren Farnsworth zbiór intelektualnych wyzwań zachwyci zarówno młodych odbiorców, jak i nauczycieli oraz rodziców, którzy – być może – również będą chcieli sprawdzić swoje zdolności dedukcji oraz wiedzę.

Księga quizów zawiera ponad 600 pytań o różnym stopniu trudności i skomplikowania, dotyczących różnych dziedzin wiedzy. Pod koniec każdego z działów znajduje się miejsce do notowania tych pytań, na które udało odpowiedzieć prawidłowo, a już przy każdym quizie możemy na bieżąco notować nasze wyniki. Klucz odpowiedzi został zamieszczony na końcu książki, a dzięki niemu mamy możliwości zweryfikowania zarówno naszej wiedzy, jak i toku myślenia. 

Na kartach książki znajdziemy zaproszenie do zabawy w zgaduj-zgadulę na temat obszarów polarnych, poszukiwać będziemy brakujących nazw zwierząt i zastanowimy się, które stwierdzenia dotyczące owadów są prawdą, a które fałszem. Nazwy zwierząt będziemy również szeregować w poprawnej kolejności, układać je z rozsypanych liter, sprawdzimy ponadto swoją wiedze na temat najmądrzejszych, najlepszych i największych przedstawicieli różnych gatunków. Zabawimy się również kolorami, wypełnimy uzupełniankę literową i znajdziemy brakujące słowa. To zaledwie kilka z różnorodnych rodzajów quizów, których wypełnianie dostarcza niezapomnianej rozrywki, ale również sprzyja zdobywaniu wiedzy, wyciąganiu wniosków oraz kojarzeniu faktów. 

Wszystkie zgromadzone w książce „Quizy dla małych geniuszy” stanowią doskonałą okazję, by zainteresować młodego odbiorcę różnymi zagadnieniami, między innymi dotyczącymi świata zwierząt, geografii czy sportu. Niepostrzeżenie, dzięki przyjętej formie zabawy, dziecko wzbogaca swoją wiedzę, doskonale się przy tym bawiąc przy rozwiązywaniu kolejnych zadań. To nie tylko znakomita propozycja na deszczowe popołudnie czy długą podróż pociągiem, ale i możliwość wykorzystania tekstów w szkolnej ławie, podczas różnego rodzaju konkursów czy olimpiad. To sprawia, że książka, wzbogacona jeszcze zabawnymi ilustracjami, dostarcza atrakcji zarówno dla dużych i małych. A zatem, do quizów gotowi…start!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz