sobota, 9 grudnia 2017

Agnieszka Bernacka "Dzisiaj w Betlejem"

Autor: Agnieszka Bernacka (tekst), Ola Makowska (ilustracje)
Wydawnictwo: Jedność 


Maria, Józef, a także mały Jezus - to najważniejsi bohaterowie zdarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, które rozgrywały się w Betlejem. Zarówno ewangeliczne, jak i historyczne opisy narodzin Jezusa przybliżają nam ten betlejemski cud, wspominając również o bohaterach drugiego planu, czyli pasterzach oraz Trzech Królach, którzy przybyli wręczyć Dzieciątku dary i pokłonić się mu pięknie. Te niezwykłe narodziny zostały opisane w różny sposób, zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla młodych odbiorców, nie zmienia to jednak faktu, iż tego rodzaju publikacji nigdy dosyć.

Dlatego też, szczególnie w świątecznym okresie (choć nie tylko), warto zachwycić się książką adresowaną do młodych czytelników, opublikowaną nakładem Wydawnictwa JEDNOŚĆ. Historia „Dzisiaj w Betlejem”, to zamknięta w wyjątkowej oprawie opowieść o tym, dlaczego Narodziny Syna Bożego były tak wyjątkowe i dlaczego Jezus przyszedł na świat w stajence.

Wraz z bohaterami tej rozkładanej, pięknie ilustrowanej książki przenosimy się do Betlejem, do którego przybywają Józef z brzemienną Marią, by uczestniczyć wraz z innymi w zarządzonym przez rzymskiego władcę spisie ludności. Niestety, z uwagi na ilość przybyłych do miasta ludzi, nigdzie nie znalazło się już miejsca dla strudzonych wędrowców. Alternatywą okazała się być jedynie mała stajenka, w której spoczęli strudzeni po podróży z Nazaretu wędrowcy i gdzie Maria porodziła syna.

Ta radosna wieść dotarła dzięki aniołowi do pasterzy, którzy wraz ze swoimi stadami podążyli przywitać Zbawiciela, a także do trzech mędrców, którzy w gwieździe jaśniejącej niezwykłym blaskiem dojrzeli zapowiedź narodzin nowego króla. Wyruszyli oni zatem w kierunku Betlejem, niosąc cenne dary: złoto, kadzidło i mirrę. 

Ta niezwykła historia nie tylko przybliża dzieciom narodziny Zbawiciela, ale książka może również stanowić niezwykłą dekorację – rozłożona pod choinką zachęcać będzie do wspólnej lektury, doskonale też wpisuje się w świąteczny klimat. To także doskonały wigilijny prezent, mogący stać się pierwszym krokiem do przybliżania dziecku ewangelii i płynących z niej nauk.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz