poniedziałek, 4 grudnia 2017

Bogusław Nosek, Izabela Madeja "Piksele. Miasto"

Autor: Bogusław Nosek, Izabela Madeja
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ


Miasto jest nieskończonym źródłem inspiracji, ale i fascynacji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy zakątek budzi ciekawość, stwarza nieograniczone pole do zabawy i do poznawania świata. Teraz, najmłodsi czytelnicy, ten miejski świat mogą poznawać wraz z książką „Piksele. Miasto”, opublikowaną nakładem Wydawnictwa Jedność. 

To już kolejna pozycja z serii „Piksele”, prezentująca obraz właśnie w taki sposób, w jakim jest w rzeczywistości, czyli złożonym z setek pikseli. Nawet jeśli nie widzimy ich w trakcie oglądania filmu, to składają się one na widok, który odbieramy. Tym razem te piksele pomogą nam nie tylko odbyć spacer po mieście, ale i ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość, a także motorykę małą. 

Zawierająca ponad tysiąc trzysta naklejek książka umożliwia wyklejenie dziesięciu obrazków, przedstawionych w taki sposób, jakby wspomniane piksele były widoczne przysłowiowym „gołym okiem”. Kolorowe kwadraty oraz trójkąty należy nakleić zgodnie z kolorami oznaczonymi na przykładowej ilustracji, zaś do wypełnienia tła potrzebne będą kredki. Samo odklejanie naklejek oraz przyklejanie ich we właściwych miejscach jest niezwykle cennym ćwiczeniem z punktu widzenia rozwoju, ćwiczona jest bowiem w ten sposób zarówno spostrzegawczość, jak i ruch opuszkowy – dziecko ćwiczy sprawność manualną. 

Wraz z książką poznajemy zawód policjanta, do którego możemy się zwrócić z prośbą o przeprowadzenie przez ulicę. Po wycieczce ulicami miasta odpocząć możemy w miejskim parku czy parku wodnym, a w wolnych chwilach kibicować ulubionej drużynie na stadionie. Ważne sprawy załatwimy w Ratuszu oraz na poczcie, zaś po wiedzę, ale i kulturalne przeżycia, udać się możemy do Muzeum czy innej instytucji kultury. Nawet jeśli nie mieszkamy w wieżowcu możemy podziwiać widok z jego szczytu, choć nie wiem, czy będą z niego widoczne wszystkie zwierzęta w miejskim ZOO. 

Te i inne wspaniałości możemy napotkać w mieście, które dokładnie poznamy dzięki książce „Piksele. Miasto”, z tekstem Bogusława Noska oraz ilustracjami i projektami Izabeli Madeja. Książka jest nie tylko doskonałym prezentem dla młodych czytelników, którzy dodatkowo gotowymi projektami mogą ozdobić ściany swojego pokoju (gotowe obrazki możemy wyrwać wzdłuż perforowanej linii), ale także nieocenioną pomocą dla pedagogów, psychologów i terapeutów. To wszystko sprawia, że seria Piksele jest interesującą alternatywą dla gier komputerowych czy innych mało rozwojowych zadań, a dodatkowo dzięki zabawie, sprzyja rozwijaniu sprawności manualnej oraz koncentracji. A wszystko to w atmosferze radości i dumy – wszak z każdym przyklejonym elementem, wyłania się wspaniały obraz.

Z recenzją książki "Piksele. Kosmos" możecie zapoznać się TU.

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa pozycja dla młodych czytelników. Już wiem komu ją polecić, żeby kupiła dla swojego dzieciaczka.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam. Ja ze swoją grupą nie mogę się od tej książki oderwać. Bardzo chętnie pracują, przede wszystkim ćwiczą sprawność.

   Usuń