wtorek, 6 lutego 2018

Pedram Shojai "Miejski mnich"

Tytuł: Miejski mnich

Autor: Pedram Shojai
Wydawnictwo: Studio AstropyschologiiCzy we współczesnych czasach – czasach pełnych chaosu, gwałtownych zmian, nieustannej niepewności, można zachować równowagę i spokój ducha? Czy można być szczęśliwym, będąc pod obstrzałem negatywnych informacji, bądź nieustannej krytyki własnej osoby? Czy można zatrzymać się w szalonym pędzie i zacząć żyć pełną piersią, czy też – pod presją otoczenia – jesteśmy skazani na nieustanną walkę o to, by mieć, by konsumować. Komercjalizm, pragnienie bycia lepszym i posiadania więcej to pułapka, z której trudno jest się nam wydostać. Nie jest to jednak niemożliwe…

O tym, w jaki sposób zatrzymać się w miejscu i zacząć doceniać tu i teraz, o zdrowiu, zarówno tym fizycznym, jak i duchowym, o radości życia, a także o medytacji i uważności, pisze lek. med. orientalnej Pedram Shojai, w niezwykle fascynującej książce pt. „Miejski mnich”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Studio Astropyschologii pozycja, to możliwość zagłębienia się w siebie i szansa na zmianę kierunku, w którym podążamy. Szczególnie, jeśli idąc drogą nie tylko coraz mniej chętnie walczymy z przeciwnościami losu, ale też dochodzimy do wniosku, iż obrany kierunek nie jest właściwy. Książka Shojai jest adresowana do wszystkich osób, które są zainteresowane szeroko pojętym samorozwojem, które pragną odczuwać spokój i radość z dobrze przeżytego dnia, które wartości duchowe stawiają ponad dobra materialne.

W kolejnych rozdziałach autor nie tylko dzieli się z nami szeroką wiedza merytoryczną, ale także swoimi spostrzeżeniami oraz ćwiczeniami, które – regularnie i sumiennie wykonywane –mogą odmienić nasze życie na lepsze. W czasie swoich podróży po świecie Shojai spotkał wielu duchowych mistrzów i zapoznał się z różnymi rodzajami leczenia, a dzięki swojemu doświadczeniu mógł stworzyć tę książkę, która niesie nie tylko doraźną pomoc, ale ułatwia nam rozpoczęcie procesu zmian.

Lektura „Miejskiego mnicha” dostarcza wielu cennych wskazówek, możliwych do zastosowania w życiu codziennym, dzięki którym nie tylko można odnaleźć spokój i harmonię, ale również zyskać więcej energii. W dziesięciu rozdziałach, autor omawia kolejno największe bolączki, a zarazem wyzwania, przed którymi stoją współcześni ludzie, przed którymi stoi świat. Mowa tu o stresie, braku umiejętności zarządzania sobą w czasie, braku energii, problemach ze snem, stagnacji w życiu, niezdrowym odżywianiu, oderwaniu się od natury, samotności, problemach finansowych, a także braku poczucia sensu życia / pasji. Każdy rozdział otwiera historia jednego z klientów autora, jest również informacja o zaleceniach, których Shojai udzielił. 

Autor nie tylko proponuje niekonwencjonalne niekiedy podejście do pewnych kwestii, ale również - w oparciu o filozofię Wschodu oraz własne doświadczenie - oferuje nam proste ćwiczenia i techniki, które stosowane są z powodzeniem przez rzesze świadomych wartości medytacji ludzi. Każdy rozdział kończy krótkie podsumowanie, zawierające kilka propozycji rozwiązania poruszanego w danym rozdziale problemu. 

Książka „Miejski mnich” nie jest lekturą, którą czyta się z zapartym tchem, wymaga ona bowiem refleksji – zarówno nad słowami autora, jak i nad sobą i swoim postępowaniem. Pedram Shojai stworzył nie tyle poradnik dotyczący życia w świecie chaosu, ile książkę balansującą na granicy psychologii i filozofii. Sięgając do dawnych nauk, opierając się na rozmaitych przypadkach, jakie spotkał w swoim życiu, autor był w stanie ujednolicić oferowane metody, choć odbyło się to bez straty na ich jakości. Każdy z nas wykonując ćwiczenia polecone przez autora rozpoczyna bowiem wewnętrzną podróż, pewien proces zmian, który w każdym przypadku będzie przebiegał inaczej. Warto jednak wkroczyć na ten szlak…
Recenzja powstała dzięki udostępnieniu książki przez portal Sztukater.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz