czwartek, 17 maja 2018

Idealne prezenty na Dzień Matki

Choć każda okazja jest dobra do świętowania, zaś każdy dzień do tego, by podkreślić wyjątkowość drugiej osoby, to warto dodatkowo uhonorować tę, bez której nasze istnienie byłoby niemożliwe – MATKĘ. Wdzięczność i miłość dla niej powinniśmy wyrażać każdego dnia, ale to 26 maja jest tym, kiedy Dzień Matki obchodzony jest w naszym kraju. Ciepłe słowo i uścisk warto wesprzeć jeszcze drobnym podarunkiem, który może osłodzić życie, bądź też uczynić go bardziej twórczym, kreatywnym, pełnym. Prezenty dla mamy uzależnione są od jej charakteru i zainteresowań, na przykład dla wielbicielek kreowania domowego ogniska czy miłośniczek wypieków mogą być to na przykład rzeczy niezwykle przydatne w kuchni czy jadalni, doskonale korespondujące z wrażliwą duszą matki.Skąd się wziął Dzień Matki?


W Polsce Dzień Matki przypada zawsze na 26 maja, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż w innych krajach jest to święto ruchome. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii czy w USA, każdego roku wypada ono w inny dzień. 

W naszym kraju pierwszy Dzień Matki obchodzono w Krakowie w dniu 26 maja 1914 roku. Od tego czasu polskie matki obdarowywane są laurkami wykonywanymi przez dzieci, czekoladkami czy też bardziej świadomymi prezentami, pozwalającymi realizować pasje czy spełniającymi marzenia. Nie muszą to być wartościowe prezenty dla mamy, ważne jednak, by świadczyły o znajomości potrzeb i pragnień rodzicielki, a także odpowiadały poczuciu estetyki obdarowanej. 

Tradycja wręczania drobnych upominków matkom, a – w szerszym aspekcie – również świętowania, wywodzi się jeszcze z czasów antycznych, kiedy to m.in. starożytni Grecy oraz Rzymianie otaczali kultem boginie-matki, będące jednocześnie symbolami płodności czy urodzaju.

Na długie lata zapomniany zwyczaj upowszechniła w 1908 roku Annie Marie Jarvis ze Stanów Zjednoczonych. Zorganizowała ona nabożeństwo na cześć swojej zmarłej mamy postulując jednocześnie, by jak najwięcej osób również uczciło swoje żyjące i zmarłe mamy. 

Upominki

Żeby prezenty dla mamy były naprawdę wyjątkowe, powinny wypływać z potrzeby serca, a także świadczyć o znajomości osoby, której jest wręczany. Wszystkie te mamy, które przywiązują dużą wagę do kreacji przestrzeni czy pięknie nakrytego stołu, które doceniają wagę domowego posiłku i z radością pieką oraz gotują dla swojej rodziny, z pewnością zachwycą się prezentem, który ułatwi im realizację codziennych zadań, a przy tym cieszyć będzie oczy, pozwoli na wyrażenie swojej kreatywności, zaskoczy nieszablonowością. 

Takim właśnie prezentem może być wyjątkowa patera z pięknym grawerunkiem, nawiązującym swą tematyką do Dnia Matki. Pozostająca w baśniowym klimacie okrągła patera na nóżce jest wykonana niezwykle estetycznie, zaś efektywne wykończenie sprawia, że zwróci ona uwagę każdego biesiadnika. Zachwyca zarówno żartobliwy, nawiązujący do popularnej baśni napis, jak i świadomość, że ciasta będą znikały z tej patery w mgnieniu oka, każdy bowiem będzie chciał go zobaczyć w całości. Dodatkowo, możliwość personalizacji patery (zamiast słowa "mama" można umieścić również imię) sprawia, że jest to prezent uniwersalny, na każdą niemal okazję. Dodatkową jej zaletą - docenioną przez każdą mamę - jest jej trwałość (wykonana jest ona ze szkła od 2 do 3 razy bardziej odpornego na uszkodzenia niż patery porcelanowe czy porcelitowe).

fot. J.Gul
Warto również zadbać, by na patrze znalazły się wyjątkowe słodkości. Tak z pewnością będzie, jeśli zdecydujemy się obdarować mamę zestawem grawerowanych laserowo wałków kuchennych, dzięki którym na cieście czy ciasteczkach można wyczarować wspaniałe wzory. Wałki wykonane są z drewna bukowego i mają długość 25,5 cm. Kształt motyli, koni czy kotów zaskakuje i zarazem sprawia, że każde ciasteczko będzie inne, każde na swój sposób wyjątkowe. Po użyciu wystarczy tylko wyszorować wałek z użyciem szczoteczki i płynu do naczyń, zaś po osuszeniu go - warto zaimpregnować olejem spożywczym. Co więcej, z tymi wałkami z serii Animals nie trzeba się ograniczać wyłącznie do kuchennych zmagań - wałek doskonale sprawdzi się również w przypadku gliny czy innych materiałów służących na przykład do arteterapii.

fot. J.Gul
Czym jednak byłby Dzień Matki i te wszystkie wspaniałe prezenty, bez podziękowań za trud związany z wychowaniem, za matczyną troskę, bezwarunkowa miłość i dobre słowo. "Dziękuję" można powiedzieć na wiele rożnych sposobów, a jednym z nich może stać się zawartość słoja życzeń. Zwracający uwagę swoim dyskretnym pięknem słój zawiera ponad trzydzieści karteczek o tematyce "Dziękuję Ci". Tylko od nas zależy jego kolorystyka, zatem warto wybrać takie barwy, które są ulubionymi kolorami mamy. Aby zwiększyć swój wkład w przygotowanie tego prezentu, karteczki można wypełnić samodzielnie, można jednak skorzystać z gotowych propozycji (na przykład: "Dziękuję, że jesteś ze mną na dobre i na złe"), które w pełni oddają nasze myśli, uczucia i intencje. Poza karteczkami, w słoju znajdują się piórka w wybranej przez nas kolorystyce, co czyni to naczynie również doskonałą, niezwykle kobiecą ozdobą biurka, komody czy szafki nocnej.

To tylko kilka wybranych przykładów z bogatej oferty prezentów dla mamy MyGiftDNA.pl - pozostałe można znaleźć na stronie internetowej. Dostępność szerokiej gamy produktów, ich funkcjonalność, a przy tym wyjątkowość oraz wysoka jakość wykonania, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny sprawiają, że Dzień Matki będzie jedną z wielu okazji, które skłonią nas do wizyty w sklepie oraz sprawiania radości innym wyjątkowymi, nieszablonowymi podarkami.

2 komentarze:

 1. Ale fajne prezenty, jestem pewna, że nimi można zaskoczyć niejedną Mamę!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Na stronie sklepu jest jeszcze więcej takich wspaniałości. Ciężko jest wybrać jeden przedmiot. Zresztą, znalazłam tam prezenty nie tylko na Dzień Matki:-)

   Usuń