sobota, 16 czerwca 2018

Ewa Martynkien "Myszka w Paski"

Tytuł: Myszka w Paski 
Autor: Ewa Martynkien 
Wydawnictwo: Edipresse O tym, że nauka liczenia to przysłowiowy Pikuś, a właściwie … Myszka, wiedzą wszystkie dzieci. Szkoda, że niestety nie jest to prawda, bowiem kłopoty z matematyką dopadają nawet dorosłych osobników, którzy nie zdobyli solidnych podstaw. Jak zatem nauczyć się w prosty sposób liczyć i to jeszcze tak, żeby nie popełniać przy tym błędów? Jak sprawić, by maluchy nie traktowały tego jak przykrego obowiązku, ale żeby zaczęły się liczbami i liczeniem bawić, żeby wywoływało to wyłącznie pozytywne skojarzenia, być może – w przyszłości – stając się prawdziwa pasją? Odpowiedź na to pytanie przynosi wspomniana Myszka, a właściwie Myszka w Paski, znana już niektórym dzieciom z popularnego programu na kanale MiniMini+. 

Seria o sympatycznej Myszce i jej przyjaciołach to doskonałe wprowadzenie przedszkolaków w świat nauki, a książka „Myszka w Paski i zabawa w liczenie”, autorstwa Ewy Martynkien, to prawdziwa gratka zarówno dla młodych czytelników, ich rodziców i opiekunów, jak i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Dzięki znanej i lubianej Myszce dzieci zgłębiają świat matematyki, a sympatyczna bohaterka sprawia, że nie tylko zapoznają się one z liczbami, ale również doskonale się bawią. W tej książce wszystko jest bowiem dozwolone, zarówno gra w zgadywanki, malowanie, kolorowanie, a niezbędny jest tylko … dobry humor! 

Myszka w Paski, a także grono jej przyjaciół: Lenka – wielbicielka lodów waniliowych, marzący o pracy w stacji kosmicznej Szymek, lubiąca jazdę na hulajnodze Zosia oraz nieustraszony Franek, któremu nie straszne są nawet pająki, zaznajamiają dzieci z liczbami od 1 do 10, a przy okazji, zaprzyjaźniają się z młodymi czytelnikami. Poznając zarówno bohaterów, jak i ich codzienność, maluchy będą świadkami poszukiwania jednej czerwonej piłki leżącej na półce, a także drugiej rękawiczki do pary. Podczas przygotowania naleśników przez tatę Franka przekonają się, jak niezwykle pomocna jest Lenka, sięgająca po trzy jajka, a także jak uważni muszą być Szymek i Zosia, służąc pomocą w rozkładaniu czterech jabłek na każdym ze stolików. Mali czytelnicy poznają również opowieść o liczbie pięć – o pięciu króliczkach i pięciu marchewkach, nauczą się także liczyć do sześciu, dzięki historii o przedstawieniu w przedszkolu. Będą również świadkami poszukiwania przez małych bohaterów siedmiu samochodów, a także przekonają się, w jaki sposób Zosia pomaga mamie w domu, przy okazji ćwicząc liczenie do ośmiu. Dzięki pasjonującej historii z wiewiórkami w tle, maluchy będą mogły poznać również cyfrę dziewięć, a także – kibicując podczas zawodów sportowych – dziesięć. 

Poza wspaniałymi opowieściami, w których akcje wplecione zostały poszczególne cyfry, młodzi czytelnicy mogą rysować, pisać, łączyć kropki – a wszystko po to, by utrwalić zdobytą wiedzę. Co więcej, dzieci nie tylko uczą się liczyć, ale również rysować cyfry palcem w powietrzu i po śladzie – stanowi to wstęp do samodzielnego pisania. To wszystko sprawia, że opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse książka „Myszka w Paski” to wspaniała pomoc edukacyjna dla rodziców i wychowawców, a także rewelacyjna zabawa dla dzieci. Zachwycają nie tylko wspaniałe historie, czy zaciekawiają zabawy, do których wciągają dzieci bohaterowie. Na uwagę zasługuje również sama szata graficzna publikacji oraz twarda okładka, znacznie zwiększająca trwałość książki. Jestem bowiem przekonana, że dzieci – nawet te, które już potrafią liczyć – będą do lektury interesujących opowieści wracały wielokrotnie, dzieląc się nimi z przyjaciółmi. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz