wtorek, 14 sierpnia 2018

Planner rodzinny na lodówkę 2018/2019

Autor: praca zbiorowa 
Wydawnictwo: Jedność 


Obecnie, kiedy ilość zadań do wykonania każdego dnia powiększa się, zaś czas do dyspozycji niezmiennie jest taki sam, jedyne co nam pozostaje, to nauczyć się właściwie nim gospodarować. Musimy pogodzić się z tym, że pewne obowiązki należy realizować, że są rzeczy, które są na tyle pilne, że zyskują status priorytetowych, że pewne – nawet przykre czy wymagające wysiłku zadania, same się nie wykonają. Dlatego też, kluczem do spokojnego i odpowiedzialnego życia, jest umiejętne gospodarowanie posiadanymi zasobami, w tym zasobami czasu właśnie. 

Pomocą w tym, a także sposobem, by nauczyć się priorytetyzacji zadań, by nigdy nie zapomnieć o najważniejszych spotkaniach, zarówno tych na gruncie towarzyskim, jak i tych wynikających z realizowania swojej roli rodzica (przeglądy dentystyczne, wizyty u lekarza dzieci, ich szkolne występy itd.), stają się różnego rodzaju kalendarze i terminarze, zarówno te w formie papierowej, jak i elektronicznej. Ich wadą jest jednak zwykle to, że zagląda do nich tylko jedna osoba – właściciel kalendarza, co sprawia, że ważna kwestia może umknąć reszcie członków rodziny. 

Dlatego też Wydawnictwo Jedność, z myślą o całej rodzinie, przygotowało wyjątkową propozycję kalendarza, do którego dostęp mogą mieć wszyscy członkowie rodziny i który pozwala usprawnić „zarządzanie” tak potężną i skomplikowaną zadaniowo instytucją, jaką jest instytucja rodziny. „Planner rodzinny na lodówkę 2018/2019” to publikacja, która ograniczy stresy dnia codziennego, która eliminować będzie ryzyko opuszczenia ważnego spotkania, a także przypominać o ważnych datach i świętach. Wspaniałe w tym kalendarzu jest to, że dynamicznie zmieniać się może jego zawartość, w zależności od stylu życia rodziny, jej wielkości czy szczegółowości dokonywanych zapisków. Uzupełnianie kalendarza może być również wspaniałą zabawą jednoczącą rodzinę i pozwalającą na przykład wspólnie podejmować decyzję o pewnych aktywnościach czy sposobie spędzania wolnego czasu. 

fot. J.Gul

Taki kalendarz najlepiej umieścić jest na drzwiach lodówki, ewentualnie na specjalnej tablicy, jeśli takową posiadamy. Warunkiem jest to, by wisiał w miejscu dostępnym dla wszystkich członków rodziny, by mogli aktywnie uczestniczyć w jego uzupełnianiu. Pakiet umieszczony w tekturowej teczce obejmuje: dwanaście kart, na kolejne miesiące roku (za okres od września 2018 do sierpnia 2019), cztery notesy, które mogą posłużyć zarówno do zapisywania numerów telefonów podczas telefonicznych rozmów czy sporządzania list zakupów, a także sześć magnesów z wesołymi obrazkami oraz dwa arkusze naklejek, które mogą pomóc na przykład we wprowadzeniu systemu motywowania dla dzieci, lub po prostu stanowić dodatkowy element dziecięcych prac plastycznych i służyć zabawie. 

Staranne wykonanie poszczególnych elementów kalendarza, a także dokładne zrozumienie potrzeb rodziny sprawiają, że planner rodzinny znacząco poprawi jakość życia całej rodziny, usprawniając zarówno realizację obowiązków, jak i integrując członków rodziny i zachęcając do wspólnego panowania czasu.

Źródło: Wydawnictwo Jedność

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz