wtorek, 11 września 2018

Dorota Wachnicka „Farciara. Intryga – Zdrada – Miłość”

Tytuł: Farciara
Autor: Dorota Wachnicka
Wydawnictwo: Edipresse KsiążkiStatystyki są bezlitosne: niewielki odsetek wakacyjnych romansów ma szanse na kontynuację po urlopie, a jeszcze mniejszy – na szczęśliwy finał przed ołtarzem. Oderwanie się od codzienności, szum fal, świadomość, że tak naprawdę nikt nas nie zna, nikt nic o nas nie wie, sprawiają, że odżywają tęsknoty za wielką miłością, porywy namiętności. Nudna pani z biura zmienia się w ponętną kochankę, a studentka nie wychylająca nosa znad książek, jest niewinną i zachłanną uczucia i czułości kobietą. Emocje, którym dajemy się ponieść, popychają nas do nierozważnych kroków, które mają niekiedy konsekwencje w przyszłości…

Wakacje nad Bałtykiem były dla Natalii nagrodą za wytężoną pracę i okazją do spotkania z przyjaciółką. Nie przypuszczała, że podczas tego krótkiego wypadu uwikła się w romans z Wiktorem, przystojnym ratownikiem, że ta znajomość skutkować będzie szalonymi, namiętnymi nocami. Wydawać by się mogło, że tym razem będzie inaczej, że kochankowie rzeczywiście myślą o sobie poważnie, że mają przed sobą przyszłość. Wszystko rozpada się jednak, kiedy ostatniego dnia pobytu Wiktor znika, nie stawiając się na umówione spotkanie, ani nie dając znaku życia. 

Być może skończyłoby się na refleksji Natalii, że mężczyznom nie można ufać, gdyby nie fakt, iż przeznaczenie znów postawiło Wiktora na jej drodze. Paradoks losu polega jednak na tym, iż tym razem jest on dla niej niedostępny. Po powrocie z wakacji Natalia podjęła bowiem pracę w renomowanej kancelarii prawniczej, w której przystojniak z wakacji okazał się być … jednym ze wspólników, a zatem szefem bohaterki. Na dodatek podjęta przez niego próba zbliżenia się do Natalii, kończy się perfidnym posunięciem jednej z zafascynowanych nim kobiet, która donosi, iż Natalia dopuściła się molestowania w miejscu pracy. Młoda prawniczka, przekonana iż donos jest zasługą samego Wiktora, którego odtrąciła, stara się trzymać od niego z daleka. 

Jej plan nie ma jednak szans powodzenia, bowiem z uwagi na perfekcyjny francuski i jej studia na paryskim uniwersytecie, Natalia jedzie z Wiktorem do Francji , by przeprowadzić rozmowy z ważnym klientem. Tam, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, na jednej z ulic Paryża spotyka swojego dawnego partnera, Jeana-Christopha. Ich związek rozpadł się, kiedy Natalia z Francji przeniosła się na studia do Anglii, ale – jak się okazało – mężczyzna o niej nie zapomniał…

Jak potoczą się losy Natalii? Czy wybierze przystojnego Wiktora, czy zakochanego w niej Francuza? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi we wciągającej powieści „Farciara. Intryga – Zdrada – Miłość”, autorstwa Doroty Wachnickiej. Opublikowana nakładem Edipresse Książki powieść, to typowo wakacyjna lektura, która rozgrzać nas może również w jesienne popołudnia. Trudno tu doszukiwać się głębi, jest za to całkiem interesująca fabuła, niezwykle zdolna i fascynująca bohaterka, która może stać się inspiracją, a także przystojni mężczyźni, którzy darzą Natalię uczuciem, którzy swoją erudycją, romantycznymi gestami, a także fascynującym życiem, jakie prowadzą, budzą w nas tęsknotę za taką miłością niczym z bajki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz