piątek, 5 października 2018

Arianna Boixière-Asseray, Geneviève Chaudet "Rośliny oczyszczające powietrze"

Tytuł: Rośliny oczyszczające powietrze 
Autor: Arianna Boixière-Asseray i Geneviève Chaudet 
Wydawnictwo: MUZA 


Już nasze babcie wiedziały, że pewne rośliny pomagają, że sprzyjają naszemu zdrowiu. Paprotka oczyszczała atmosferę, geranium koiło ból ucha, aloes był doskonałym remedium niemal na wszystkie choroby. Teraz, po latach, znów sięgamy po tę wiedzę, wykorzystując rośliny niemal w taki sam sposób, podpierając się jednak odpowiednimi badaniami. 

O tym, w jaki sposób czerpać z drogocennej mocy roślin po to, czy oczyścić powietrze w domu, jak pozbyć się rozlicznych zanieczyszczeń, przeczytać możemy w książce „Rośliny oczyszczające powietrze. Zielone filtry antysmogowe”. Poradnik autorstwa dziennikarki Arianny Boixière-Asseray oraz Geneviève Chaudet – architekta zieleni, to najnowsza publikacja Wydawnictwa MUZA, która pozwala nam poprawić jakość swojego życia, a co za tym idzie, i zdrowia. To poradnik nie tylko dla palaczy czy też osób żyjących w dużych miastach, bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zanieczyszczeń nas otacza. To książka dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej i chcą być świadomym zagrożenia po to, by móc mu przeciwdziałać. 

Autorki podkreślają, że mamy w naszych mieszkaniach możliwość poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. O tym, w jaki sposób to zrobić, na jakie rośliny postawić i w jaki sposób je pielęgnować, dowiemy się właśnie dzięki poradnikowi, który jest przysłowiową kopalnią wiedzy na temat rodzajów zanieczyszczeń, a także roślin, które tym zanieczyszczeniom są w stanie przeciwdziałać. Wiedza ta zawarta jest w trzech częściach książki, z których w pierwszej znajdziemy omówienie najczęściej występujących zanieczyszczeń, druga przybliża nam zagadnienia związane z poprawą jakości powietrza, natomiast trzecia stanowi przegląd roślin oczyszczających powietrze. 

Lektura poradnika pozwala uświadomić sobie, jakiego pochodzenia jest zanieczyszczenie powietrza w naszych mieszkaniach, ile związków chemicznych obecnych w materiałach budowlanych emituje zanieczyszczenia, a także jak wiele z naszych nawyków przyczynia się do zwiększenia stopnia zanieczyszczenia powietrza. Dowiemy się sporo o badaniu jakości powietrza i biofiltrach, zrozumiemy, czego rośliny potrzebują do życia. To niezbędne, jeśli tymi roślinami chcemy się otoczyć, jeśli mają nam służyć oczyszczając środowisko. Poznamy też te gatunki roślin, które szczególnie sprzyjać będą naszym planom pozbycia się zanieczyszczeń, poczynając od anturium, poprzez bluszcz, palmę karłowatą czy dracenę. Dowiemy się nie tylko sporo na temat ich właściwości, ale poznamy sposób ich pielęgnacji oraz stopień podatności na choroby. Dzięki temu samodzielnie będziemy mogli dobrać zestaw roślin, z których pielęgnacją sobie poradzimy i które zachwycą nas swoim pięknem, przepychem lub przeciwnie – prostotą. 

Dzięki lekturze książki „Rośliny oczyszczające powietrze” nie tylko wprowadzimy rośliny do naszego domu, nie tylko stworzymy przytulne wnętrze, ale oczyścimy powietrze, obniżając ryzyko wchłaniania zanieczyszczeń przez nasz organizm i tym samym ryzyko rozmaitych dolegliwości. Pięknie wydana, przystępnie napisana książka sama w sobie koi, w pełni zaspokaja nasz zmysł estetyczny. To poradnik, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, choć w minimalnym stopniu troszczącej się o zdrowie własne i swojej rodziny! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz