poniedziałek, 15 października 2018

Barbara Żołądek "Dinozaury"

Tytuł: Dinozaury 
Autor: Barbara Żołądek 
Wydawnictwo: Jedność 


Dinozaury żyły w epoce mezozoiku, czyli takim okresie w dziejach Ziemi, który nazywany jest erą gadów. Panowały one niepodzielnie dość długo, bo ponad sto trzydzieści pięć milionów lat, po czym nagle, około sześćdziesiąt pięć milionów lat temu, wyginęły w zagadkowych okolicznościach. Sama nazwa „dinozaur”, wywodzi się z języka greckiego i oznacza „straszny jaszczur”, co doskonale oddaje charakter niektórych gatunków tych stworzeń. 

Zastanawiać może zatem dlaczego, zarówno wobec ich strasznego wyglądu, jak i faktu, iż dawno wymarły, wciąż budzą takie zainteresowanie. Nie tylko uczymy się o nich w szkole, ale stają się bohaterami kreskówek czy nawet filmów pełnometrażowych. Na czym polega ich fenomen? Niezależnie od tego, czy uda nam się odpowiedzieć na to pytanie, o wielkości tych zwierząt możemy przekonać się, sięgając po fascynującą książkę dla młodych czytelników pt. „Dinozaury”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność pozycja, to kolejna zachęta do tego, by odkrywać świat i bawić się naklejkami. Seria „Naklejki edukacyjne” to nie tylko zaproszenie dla dzieci do wspólnej zabawy, ale także wspaniały przykład, że bawiąc się, można jednocześnie zdobywać wiedzę. To zatem książka doskonała nie tylko dla tych, którzy wiedzę o dinozaurach już mają, którzy się nimi pasjonują, ale dla tych wszystkich, którzy chcą poznać ich świat, w tym dla nauczycieli, którzy dzięki tej publikacji mogą urozmaicić swoje lekcje. 


Niewielkiej objętości książeczka zawiera aż cztery strony wypełnione naklejkami przedstawiającymi różne gatunki dinozaurów czy elementów przyrody ożywionej. Dzięki dopasowaniu naklejek do właściwych miejsc i ich umieszczeniu w zaznaczonych polach, otrzymujemy wspaniała książkę, dzięki której możemy nie tylko podziwiać masywne sylwetki tych gadów, czy świat, w którym żyły, ale również pozyskać cenną wiedzę na ich temat. 


Ponadto, wyszukiwanie odpowiednich gadów, ćwiczy spostrzegawczość, zaś odklejanie i przyklejanie naklejek doskonale pomaga rozwijać motorykę małą. Co więcej, poza walorami związanymi z rozwojem fizycznym czy umysłowym, książka pozwala zaszczepić dziecku zainteresowanie dinozaurami, a nawet szerzej: biologią i geografią, które przerodzić się może w prawdziwa pasję…

2 komentarze:

  1. Już miałam mówić, że to zapewne bardzo skomplikowane ale...wydaje się bardzo przystępne! Fajnie wydane.
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To rewelacyjna zabawa (nie tylko) dla dzieci!

    OdpowiedzUsuń