wtorek, 30 października 2018

Helen Hardt „Opętanie”

Tytuł: Opętanie 
Autor: Helen Hardt 
Wydawnictwo: Edipresse Książki 


Niekiedy bywa tak, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości, że w znacznym stopniu determinuje przyszłość. Szczególnie, kiedy ta przeszłość związana jest z traumatycznymi wydarzeniami, które pozostawiły trwały ślad w psychice, które nie pozwalają ruszyć do przodu, które deformują naszą osobowość i warunkują reakcje. Często wówczas nasze życie rozpada się niczym domek z kart, a my nie jesteśmy w stanie stworzyć szczęśliwego związku, nie jesteśmy w stanie zacząć czegoś nowego, skoro wciąż tkwimy w starych układach. I jeśli tego nie przepracujemy, jeśli nie zamkniemy przeszłości, nie odetniemy się od niej, lub przeciwnie, nie zaakceptujemy jej, to nasza przyszłość rysuje się w ciemnych barwach. 

Mimo iż Talon Steel ma pozornie wszystko – pieniądze, dużą rodzinę, a teraz kobietę, to jednak nie jest w pełni szczęśliwy. Sam sobie na to szczęście nie pozwala, cały czas wznosząc mur pomiędzy nim a Jade przekonany, że na nią nie zasługuje, że to, co wydarzyło się w przeszłości, przekreśli kiedyś szanse na wspólne życie. Kocha jednak dziewczynę i to dla niej, ale i dla siebie oraz dla swojej rodziny, decyduje się iść na terapię oraz podzielić się z braćmi i z siostrą swoimi wspomnieniami. A te, są tragiczne, czego zresztą mogliśmy się spodziewać, śledząc zarówno zachowania, reakcje Talona, jak i widząc, jak przeżywa powrót do przeszłości i wspomnienia przemocy, której padł ofiarą. Teraz jednak, kiedy w terapii dokonał się przełom, jest szansa, że demony przeszłości nie będą już utrudniały mu funkcjonowania i nie staną na przeszkodzie jego miłości. 

Jade bardzo chce pomóc Talonowi uporać się ze wspomnieniami, choć jest to trudne biorąc pod uwagę fakt, że tak naprawdę nie wie, o co chodzi i co takiego wydarzyło się w życiu jej partnera. Na dodatek sama boryka się z wieloma problemami – nie dość, że jej były narzeczony Colin zaginął, a ona jest prawdopodobnie jedną z osób, które widziały go bezpośrednio przed zniknięciem, to jeszcze jej szef zaczyna dziwnie się zachowywać, nie pojawiając się na rozprawach i nie odbierając telefonów. Jakby mało było wszystkich tych problemów, matka Jade trafia do szpitala poważnie ranna w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w dziwnych okolicznościach. Jade tak naprawdę zostaje z tym wszystkim sama, bowiem nie wspiera ją ani Talon, który najwyraźniej nie jest gotowy na spotkanie z jej ojcem, ani partner matki, którego irracjonalne zachowania zaczynają zwracać uwagę. 

Jak zakończy się ta historia? Czy Jade Roberts i Talon Steel uporają się w końcu ze wszystkimi przeszkodami i będą mogli zająć się sobą? Czy zniknięcie Colina, a także szefa Jade oraz wypadek matki są ze sobą powiązane? To tylko kilka pytań, które zadajemy sobie sięgając po powieść „Opętanie”, autorstwa Helen Hardt, będącą trzecim już tomem sagi o braciach Steel. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki pozycja zachwyci szczególnie tych czytelników, którzy poznali już poprzednie części historii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Jade i Tala poznać dopiero w tym momencie życia, kiedy stoją na zakręcie, a nad nimi czai się prawdziwe niebezpieczeństwo. Z pewnością właśnie te osoby po skończonej lekturze sięgną po dwa poprzednie tomy, szczególnie że ten trzeci jest naprawdę dobrą powieścią z wątkiem kryminalnym, choć – niestety – z coraz słabszymi scenami erotycznymi. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to powieść o lekkim zabarwieniu erotycznym, nie wróży to dobrze książce, lecz mimo tej słabości, możemy skupić się na innych doznaniach – wrażeń nam bowiem nie zabraknie! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz