niedziela, 6 stycznia 2019

praca zbiorowa „365 stron życia”

Tytuł 365 stron życia
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Jedność


Prowadzenie domu, a szerzej – funkcjonowanie w codzienności, wymaga połączenia różnych ról, funkcji i wykonywania każdego dnia wielu zadań, nie tylko pozwalających utrzymać nasze status quo, ale również przybliżających nas do celu. Nie może się zatem obyć bez doskonałego planowania, do tego zaś warto pomyśleć o miejscu, gdzie te wszystkie zadania będą zapisane.

Kalendarz „365 stron życia”, opublikowany nakładem Wydawnictwa Jedność, służy doskonale nie tylko do planowania kolejnych dni roku 2019, ale i stanowi źródło wiedzy na wiele tematów, związanych między innymi z prowadzeniem domu. To publikacja, która towarzyszy mi już kolejny rok i która znacząco ułatwia realizację codziennych zadań, stanowi też niewyczerpane źródło kulinarnych inspiracji. Sięgnąć powinny po ten kalendarz jednak nie tylko gospodynie domowe, ale również wszyscy, zainteresowani zwiększeniem swojej efektywności, a także osoby ciekawe świata, bowiem i zaskakujące informacje, ciekawostki z różnych dziedzin życia, znalazły się w tym niezwykłym kalendarzu.

Każdy dzień ma tu swoją stronę, choć doba nie została podzielona na godziny. Mamy jednak miejsce na notatki, w które możemy wpisać zadania do realizacji czy też godziny spotkań. Jest też miejsce, na wpisanie codziennych wydatków, dzięki temu znacznie łatwiej jest zarządzać miesięcznym budżetem czy zaoszczędzić założoną kwotę. Na każdej ze stron znajdziemy również przepisy na smaczne potrawy, m.in. klopsiki z ryby w galarecie cz bigos śląski, bądź też komentarz do Ewangelii. 

Znalazło się tu również miejsce na życzenia, porady dnia, nowinki z cyklu „Czy wiesz że…?”, zagadki czy wyjaśnienie skomplikowanych pojęć, z którymi dotychczas mogliśmy się nawet nie spotkać. Każdy miesiąc rozpoczyna się ponadto kalendarzem wyszczególniającym kolejne dni z zaznaczeniem niedziel oraz świąt, a także imion, byśmy nigdy nie zapomnieli o złożeniu imieninowych życzeń bliskim. Ostatnia strona zawiera plan zajęć, możemy w nim zatem wpisać na przykład plan lekcji dziecka czy plan naszych studiów. 

Wszystko to zamknięte jest w subtelnej, starannie zaprojektowanej okładce. Z uwagi na to, że objętość kalendarza jest dość spora, warto pracować z nim w domu, każdego dnia starannie planując zadania do zrealizowania na dzień kolejny czy podsumowując to, co działu się w dniu obecnym. To wszystko sprawia, że z tak wyjątkowym kalendarzem wszystko staje się łatwiejsze, my zaś w coraz większym stopniu zaczniemy doceniać pomoc, jaką niesie. Domownicy z kolei docenią dania, przetwory i desery, na wykonanie których przepisy zostały z „365 dni życia” zaczerpnięte.


5 komentarzy:

 1. Lubię takie kalendarze - można się z nich wiele dowiedzieć!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ten uwielbiam. I do tego wszystko, co przygotuję dzięki kalendarzowi, okazuje się być pyszne!

   Usuń
 2. Lubię tego typu kalendarze, z moją pamięcią szybko bym się we wszystkim pogubiła, a to idealne miejsce do którego zaglądam codziennie i wiem kiedy spotkanie, kiedy kto ma urodziny, co powinnam zrobić danego dnia. Nie raz uzupełniam puste miejsca miłymi rzeczami, które mnie w danym dniu spotkały albo jakimś fajnym cytatem, rysuneczkiem. Wszystkie zachowuję w postaci mini pamiętników. Fajna rzecz. Na ten rok już jednak mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomimo obecnej wszędzie technologii ja wciąż używam papierowego kalendarza :) szkoda, że na ten rok już swój zakupiłam. Uwielbiam ciekawe i interesujące kalendarze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musze przyznać, że ja mam 3 kalendarze, których używam równolegle. Ten opisywany wyżej służy mi znakomicie do zapisywania wydatków oraz jest kopalnia pomysłów na pyszne dania!

   Usuń