piątek, 22 lutego 2019

Duana Welch "Prawdziwa miłość. 10 kroków do trwałego związku"

Tytuł: Prawdziwa miłość. 10 kroków do trwałego związku 
Autor: Duana Welch 
Wydawnictwo: Helion (Sensus) 


Czy istnieje prawdziwa miłość i czy mamy szansę taką spotkać? A kiedy już spotkamy, jak sprawić, by została z nami na zawsze? Te pytania nurtują coraz większe rzesze samotnych osób, które rozpaczliwie pragną miłości, które zrobiłyby wszystko, żeby pojawiła się ona w ich życiu. Niestety, według przewidywań socjologów nastała era samotności, a nie dla wszystkich jest to świadomy wybór. W miarę upływu lat coraz trudniej jest znaleźć nam przysłowiową drugą połówkę, a jeśli nawet spotkamy - coraz trudniej żyć nam ze sobą, bowiem w trakcie samotnej egzystencji obrastamy w różnego rodzaju zwyczaje, rytuały, których nie chcemy w większości zmieniać. Może dlatego fora dla samotnych przeżywają oblężenie, a kolejne osoby szukają tam jeśli nie partnera, to chociaż wsparcia. 

Wcale nie musi jednak tak być, o czym przekonuje nas Duana Welch, wykładowca psychologii. Sama przez lata borykała się z brakiem odpowiedniego kandydata, z rozpadającymi się związkami, a przynajmniej do momentu, kiedy sama nie zaczęła poszukiwać recepty na sukces w związku. Efektem tych poszukiwań jest publikacja pt. „Prawdziwa miłość. 10 kroków do trwałego związku”, która – jeśli w ślad za nią pójdą nasze przemyślenia i refleksje – jest w stanie realnie wpłynąć na nasze życie uczuciowe. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion książka to poradnik dla wszystkich pragnących miłości, niezależnie od płci i wieku. To lektura dla tych wszystkich, którzy mają problem ze znalezieniem partnera, z którym mogliby stworzyć związek na całe życie. Autorka zaznacza jednak, że jest grupa osób, które po książkę sięgać nie powinni. Mowa tu o osobach, które żyją w wieloletni związku, czy to partnerskim czy małżeńskim. 

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów (kroków), które odpowiadają na pytania dotyczące samotności i cierpienia oraz podpowiadają rozwiązania typowych problemów związanych z otwarciem się na miłość, znalezieniem tego jedynego, zakochaniem się i stworzeniem szczęśliwego związku. W rozdziale pierwszym Welch zastanawia się nad strachem przed samotnością i zastanawia się, dlaczego tak wiele osób boi się, że nie odnajdzie miłości. Jego lektura pomaga w uświadomieniu sobie, co tak naprawdę nas blokuje i zestawem jakich błędnych przekonań się posługujemy. W rozdziale drugim autorka pisze o standardach, które przyjmujemy szukając partnera. Zastanowimy się, czy może nie jesteśmy zbyt wybredni (a może zbyt mało), a także co możemy zrobić, by kończyć związki bez przyszłości, zanim się jeszcze w nie uwikłamy. 

Rozdział trzeci pomaga budować podwaliny przyszłego, satysfakcjonującego związku oraz umożliwia określenie granic, dzięki którym możemy kontrolować to, kogo wpuszczamy do naszego życia. Kolejne rozdziały, czwarty oraz piąty, demaskują gierki psychologiczne, w które grają różni ludzie poszukując partnera / partnerki czy starając się utrzymać związek na dłużej. Rozdział szósty podpowiada, gdzie znaleźć kandydatów na potencjalnych partnerów, zaś kiedy już ich znajdziemy i dojdzie do pierwszego spotkania, rozdział siódmy podpowie, jak nie zepsuć randki. 

Ostatnie trzy rozdziały umożliwią nam zakończenie związku z niewłaściwą osobą, po to, by w związku bez przyszłości nie tkwić zbyt długo, stanowią również zbiór wskazówek, pomagających stanąć przed ołtarzem składając ślubną przysięgę, a także, by stworzyć stały związek. Całość dopełnia lista polecanych przez autorkę książek, po które możemy sięgnąć zgłębiając swój problem, choć tak naprawdę książka „Prawdziwa miłość” stanowi kompilację ich wszystkich, prezentując najważniejsze informacje, które dają nam do myślenia i pozwalają otworzyć się na miłość!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz